im. Ignacego Łukasiewicza we Wrzosowie

ROK SZKOLNY 2019/2020


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
W dniu 26 czerwca zakończył się rok szkolny. Będziemy go wszyscy pamiętać, był inny niż wszystkie. Świadectwa otrzymali tylko absolwenci naszej szkoły. Pozostali swoje cenzurki obejrzą we wrześniu.
Stypendia naukowe otrzymało 17 uczniów, a prymusem szkoły została Amelia Banasiak, uczennica klasy VI.
Promocję otrzymali wszyscy uczniowie.

 GRATULUJEMY !
ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH WAKACJI!


W tym roku, wyjątkowo w czerwcu ósmoklasiści przystąpili do egzaminu podsumowującego naukę w szkole podstawowej.
Czas wyjątkowy, sytuacja wyjątkowa, mamy nadzieję, że wyniki też będą wyjątkowe….
Wszystkim zdającym życzymy powodzenia!

 

 


AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA NASZYCH UCZNIÓW NIE SŁABNIE MIMO WIELU UTRUDNIEŃ

 


E – NAUCZANIE NADAL TRWA
BIOLOGIA PRZEDSTAWIONA GRAFICZNIE

 


KARTKA DLA NASZYCH WSPANIAŁYCH UCZNIÓW OD NAUCZYCIELI

Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie – ZOBACZ!


#kartkadlamedyka
NASZE DZIECI SIĘ NIE NUDZĄ I CODZIENNIE, GDY SIĘ BUDZĄ
SERCEM SĄ Z DZIAŁEM MEDYCZNYM, KTÓRY JEST WRĘCZ FANTASTYCZNY!
PRZYJMIJCIE OD NAS W SWE RĘCE,LAURKI NASZE W PODZIĘCE!

W dniach od 6.04.2020r. do 8.04.2020r. uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej akcji #kartkadlamedyka.
W ten sposób chcieli podziękować lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym  i wszystkim pracownikom służby zdrowia za ich trudną pracę.
Dzieci swoimi pracami chciały powiedzieć, że doceniają ich ciężką pracę i są im bardzo wdzięczni oraz przekazać swoje wyrazy uznania.
Zobaczcie ich wspaniałe prace.
#BrawaDlaWas!

Akcję przeprowadziła pani Magdalena Kulbicka.


PRACE UCZNIÓW WYKONANE PODCZAS NAUKI ZDALNEJ

 


DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE
W dniu 9 marca uczniowie naszej szkoły dla umilenia czasu i podkreślenia uroczystego dnia przygotowali pokaz mody oraz konkurs dla pań i panów pracujących w naszej szkole. 
I udało się, wszyscy świetnie się bawili!


DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
W dniu pierwszego marca obchodziliśmy Święto Żołnierzy Wyklętych.

 


ATOMOWI NAUKOWCY
W dniu 5 marca w naszej szkole gościła „Akademia Atomowych Odkrywców” 
W programie zaplanowano eksperymenty przyrodnicze z udziałem uczniów, doświadczenia z dziedziny chemii i fizyki, ciekawostki o ludzkim organizmie oraz dobrą zabawę.


MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW
W RAMACH
IGRZYSK DZIECI
Dnia 27 lutego w sali OPP w Kołobrzegu rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców. Do rywalizacji przystąpili mistrzowie swoich gmin i miasta Kołobrzeg. Nasi chłopcy po bardzo wyrównanej walce zajęli IV miejsce. Emocje były w każdym meczu i do samego końca ważyły jego się losy.


BAL KARNAWAŁOWY W SZKOLE
W poniedziałek 3 lutego przy muzyce i blasku fleszy bawili się najmłodsi przebrani za bajkowe postacie
oraz te wymyślone przez siebie i rodziców.

 


„Hej kolęda, kolęda…”
Ostatni piątek miesiąca stycznia w naszej szkole upłynął w klimacie kolędniczo-świątecznym.
Dnia 31 stycznia 2020 roku uczniowie klas 0-VIII zaprezentowali swoje umiejętności wokalno – muzyczne na spotkaniu pt. „Szkolne kolędowanie.” Wysłuchaliśmy najpiękniejszych polskich kolęd oraz pastorałek, które przeniosły nas do tamtych wydarzeń odkrywania na nowo tajemnicy Betlejemskiej Nocy. Łącznie wystąpiło 21 uczniów, którzy nagrodzeni zostali brawami publiczności oraz dyplomami i upominkami.


MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
Po raz kolejny w hali Milenium w Kołobrzegu odbyły się zawody w piłce siatkowej chłopców. Wystartowała także reprezentacja naszej szkoły zajmując V miejsce. Zwyciężyli uczniowie z kołobrzeskiej SP nr. 6.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA OCZAMI NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW 


MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

W dniu 15 stycznia w Gościnie odbyła się runda eliminacyjna mistrzostw,
w której nasza szkoła wzięła udział. Rywalizację zakończyliśmy zajmując drugie miejsce w grupie, gdzie wygraliśmy z Ustroniem Morskim 5:3,
i ulegliśmy SP 6 z Kołobrzegu 9:2. Nasi chłopcy zaprezentowali dobrą
i ambitną grę.


SZKOLNE JASEŁKA

Dnia 20 grudnia  uczniowie z klasy IV i V przedstawili jasełka przygotowane wraz z wychowawczyniami panią Agatą Graf i Anną Najman. Występy wprowadziły nas w świąteczną atmosferę, która pozostanie na wiele dni.
ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT!


Z WIZYTĄ U SENIORÓW   

Klasa IV i V we wtorek 17 grudnia postanowiły zrobić miłą niespodziankę świąteczną i wszystkich wprowadzić w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowały pod opieka Pani Anny Najman i Marty Minkiewicz Uroczyste Jasełka, z którymi pojechali do Domu Pomocy SENIOR w Piotrowicach. Przedstawienie było wyjątkowe, dzieci we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale, wszyscy ulegli magii występów dzieci.
Po przedstawieniu było wspólne śpiewanie kolęd oraz dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, smaczne i pięknie udekorowane ciasteczka wraz życzeniami.
Wszystkim dzieciom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, pięknie nauczone role, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę. To przedświąteczne spotkanie na pewno nauczyło naszych dzieci nie tylko tradycji wspólnego kolędowania, ale również szacunku do ludzi starszych, samotnych i chorych oraz dzielenia się radością z innymi.


GMINNY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ KLAS IV-VI ODBYŁ SIĘ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DYGOWIE

W dniu 13 grudnia szkoły naszej gminy uczestniczyły w turnieju piłki ręcznej, który wyłonił mistrza gminy zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców. Nasi chłopcy zajęli miejsce III ,a dziewczęta drugie. Zwyciężyli gospodarze. Gratulujemy!


SZLACHETNA PACZKA W NASZEJ SZKOLE

Dzięki inicjatywie uczennic z klasy VI Julii Kamińskiej i Bianki Bednarskiej po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA.
W tym roku wsparcie uczniów i rodziców było jeszcze większe, za co serdecznie dziękujemy w imieniu obdarowanych. Udało się pomóc Panu Aleksandrowi (74 lata) zaspokajając jego podstawowe potrzeby (żywność i środki czystości).
Dzięki przeprowadzonym kiermaszom i lokalnej zbiórce uzyskaliśmy kwotę 1005 zł. za którą zakupiliśmy zimowe obuwie, kuchenkę gazową, szafkę ze zlewozmywakiem oraz farby do odnowienia mieszkania.
Dary zostały przekazane osobiście w dniu 8 grudnia podczas finału akcji.
SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO I NAUCZYCIELI.
KAŻDY Z NAS MA MOC NIESIENIA DOBRA


MIKOŁAJKOWE ZAWODY DLA KLAS IV W GOŚCINIE

W dniu 6 grudnia uczniowie klasy IV  naszej szkoły uczestniczyli w mikołajkowych zawodach przeprowadzonych w hali sportowej w Gościnie przy szkole podstawowej. W zawodach uczestniczyli uczniowie z Robunia, Czernina, Wrzosowa oraz gospodarze. Rywalizacja sportowa oczywiście była na pierwszym miejscu, ale gdy pojawił się Mikołaj to…..pozostałe sprawy schodziły na dalszy plan.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i prezentami.


ANDRZEJKI 2019

Zabawa andrzejkowa już za nami, którą w naszej szkole  przygotował Samorząd Uczniowski, oprócz wróżb, tańców uczniowie przeprowadzili kiermasz na rzecz „Szlachetnej Paczki”


DORADZTWO ZAWODOWE

W krainie SPA i baśniowego wypoczynku , czyli wizyta w Hotelu ,, Arka” Kołobrzeg
W dniu 15.11. 2019 r. uczniowie klasy VIII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza we Wrzosowie pod opieką Pani Agaty Graf  zwiedzili Hotel ,, Arka” w Kołobrzegu. Spotkanie odbyło  się w ramach  zajęć   doradztwa zawodowego –  Projekt  ,, Kompetencje  kluczowe źródłem sukcesu uczniów szkół    w Gminie Dygowo”.  Uczniowie byli pod wrażeniem położenia  hotelu- otoczony morską krainą – to doskonałe miejsce do wypoczynku o każdej porze roku –  blisko Bałtyku, gdzie goście mogą poczuć świeże morskie powietrze i korzystać z wycieczek rowerowych.  Pod profesjonalną obsługą concierge  – zwiedzili  Galerię  SPA z szerokim wachlarzem zabiegów leczniczych,  Centrum Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji,  komfortowe pokoje,   restauracje ze świetną kuchnią , miejsca relaksu, zabaw dla dzieci. Poznali warunki pracy      w branży hotelarskiej. Hotel ,, Arka” to niepowtarzalny klimat i magiczne miejsce – po prostu zachęca , by przyjechać i powrócić tu !


„Odcienie Ojczyzny”

 W dniu 8.11.2019 w Regionalnym Centrum Kultury odbyła się XIV edycja Konkursu Recytatorskiego i Piosenki Patriotycznej pt. „Odcienie Ojczyzny”Uczniowie z różnych szkół zaprezentowali swoje talenty. Bianka została zgłoszona do konkursu przez Pana Wojciecha Czaplewskiego z Ogniska Pracy Pozaszkolnej (gdzie uczęszcza na zajęcia recytatorskie) jako reprezentantka Szkoły Podstawowej we Wrzosowie.Bianka wystąpiła z wierszem” Ojczyzna” Antoniego Słonimskiego.W swojej kategorii wiekowej klas IV-VIII zdobyła tytuł Laureata .
Nagrody wręczała Pani Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska.


PODZIĘKOWANIA DLA SZKOŁY

Szanowni Państwo,

w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu”.W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz.11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem.
Państwa zaangażowania.W imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego,miejsca, regionu czy społeczności.
Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

Dyplom – Szkoła do hymnu

Dyplom – Szkoła pamięta 


Dzień Niepodległości w szkole

W dniu 8 listopada klasa VII wraz z wychowawcą panią Magdaleną Zaleską- Paszkowską przygotowała uroczysty apel dla uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Podczas uroczystości o godzinie 11.11 uczniowie odśpiewali wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego biorąc udział w akcji
„Niepodległa do hymnu”
W montażu słowno-muzycznym przedstawiono drogę do wolności.

 

 


,, Apfelfest ” – Święto Jabłka.  

31.10.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza odbyło się Święto Jabłka –
  ,, Apfelfest”, które zorganizowała Pani Agata Graf – nauczyciel języka niemieckiego . Uczniowie mieli możliwość poznania wartości odżywczych jabłka. A jest ich mnóstwo. Anglicy mawiają: zjedz jedno jabłko dziennie, a lekarz nie będzie ci wcale potrzebny. Nasi dietetycy zalecają zjedzenie przynajmniej dwóch jabłek w ciągu dnia – rano dla urody,
a wieczorem dla dobrego zdrowia. Poza tym zawierają witaminę C, B1, E  proteiny, chronią przed zawałem , pobudzają do myślenia, są symbolem bogactwa, płodności i szczęścia. Młodzież uczestniczyła w różnych konkurencjach, m.in. zjedzenie jabłka zawieszonego na sznurku, obieranie jabłek, rozwiązanie krzyżówki, łowienie rybek. Na pięknie  udekorowanym stoisku można było skosztować przepysznej szarlotki, jabłek oraz  wypić sok jabłkowy. Uczniowie wykonali prace plastyczne, które zachwyciły społeczność szkolną.  

      Pamiętajmy ! Jabłko daje moc!  Jedzmy polskie jabłka. Na zdrowie!


W RAMACH AKCJI SZKOŁA PAMIĘTA UCZNIOWIE KLASY V WRAZ
Z WYCHOWAWCZYNIĄ  PANIĄ ANNĄ NAJMAN ODWIEDZILI MIEJSCE PAMIĘCI I UPORZĄDKOWALI BEZIMIENNE I OPUSZCZONE GROBY.

,, Szkoła Pamięta”

Udział w akcji pod Patronatem Ministra Edukacji    Narodowej

         Są dni , kiedy ludzie   radują się  w pełni  szczęścia i uniesień. Ale przychodzą też takie inne  – pełne zadumy i smutku. Tym dniem jest   1 Listopada.   Przychodzimy   na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy ,wspominamy ,  tęsknimy i… odchodzimy.  Życie ma dla Nas gotowy scenariusz-  swój początek   i swój konie Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać !

    Dlatego uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzosowie mają w pamięci szczególną osobę, związaną z historią Naszej Małej Ojczyzny. Od wielu lat opiekują się grobem Św.P. Kazimierza Krzemińskiego – pierwszego , po II wojnie światowej  Kierownika Szkoły Podstawowej            we Wrzosowie, który zginął tragicznie ,   ( został zastrzelony)  . Mieszkańcy Wrzosowa i okolic –   byli uczniowie powojennej szkoły, pamiętają to tragiczne wydarzenie.  

     30 listopada 2019 r. młodzież z klasy 8 pod opieką Pani Agaty Graf uporządkowali grób Św. P. Kazimierza Krzemińskiego , który spoczywa    na cmentarzu w Białogardzie.  Przy zapalonych zniczach zgłębili tę tragiczną historię. W oczach tych młodych ludzi widać było wrażliwość na potrzebę pielęgnowania pamięci   o ludziach , którzy związani są z historią naszego regionu.  

                Ta pamięć trwa i trwać będzie!


KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Od 14 do 21 października w naszej szkole odbywały się konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.
Uczestnictwo dzieci było dobrowolne, każdy mógł wziąć udział na etapie szkolnym. 
Do etapu rejonowego kwalifikowały się osoby z najlepszymi wynikami, które uzyskały minimum 30% możliwych punktów.
Najlepsi konkursowicze to:
Julia Kamińska klasa VI, Bianka Bednarska kl. VI – biologia
Jakub Kuśmirek klasa VIII, Zuzanna Naszydłowska kl. VIII – geografia
Zuzanna Widawska kl. VIII – język polski


Nadszedł czas, aby pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, nastąpiło to 16 października 2019
Pasowania  dokonał pan dyrektor szkoły Waldemar Pankiewicz
w obecności rodziców,  starszych uczniów i wychowawców.
ŻYCZYMY SAMYCH SUKCESÓW!

 


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
14 października 2019

Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia święta Edukacji Narodowej przygotowała klasa V naszej szkoły pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Najman. W przedstawieniu znalazły się wesołe scenki z życia uczniów i nauczycieli oraz szkolna Familiada.
Było dużo uśmiechu, czyli to co najważniejsze…


XXI MEMORIAŁ MICHAŁA BARTY DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ ODBYŁ SIĘ W DNIU 24 WRZEŚNIA 2019 ROKU NA STADIONIE LEKKOATLETYCZNYM PRZY LO IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA
Najlepsze miejsca dla naszej szkoły wywalczyli:
Jakub Krawczyk w konkursie rzutu piłeczką palantową – III
Maciej Surdyk w biegu na 60 m- IV
Amelia Banasiak w biegu na 60 m – IV 

Zawody odbyły się przy pięknej pogodzie, na okazałym obiekcie co sprzyjało osiąganiu dobrych wyników.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

 


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO WE WRZOSOWIE
2019/2020

Dnia 2 września 2019 roku o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej został uroczyście otwarty nowy rok szkolny 2019/2020.
Podczas apelu obecny był Pan wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk, rodzice, pracownicy szkoły no i uczniowie.
Wszystkim życzymy wielu sukcesów i nie tylko na szkolnej arenie!