im. Ignacego Łukasiewicza we Wrzosowie

ROK SZKOLNY 2022/2023


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

23 czerwca 2023r. o godz. 9.00 na sali gimnastycznej w naszej szkole rozpoczęła się uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2022/2023.
Uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem, stypendia ufundowane przez Gminę Dygowo oraz karty podarunkowe do Empiku, które ufundowała Rada Rodziców.
Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk i przewodniczący Rady Gminy Jerzy Leszczyński pogratulowali uczniom sukcesów szkolnych, a pracownikom podziękowali za włożony trud w wychowanie dzieci.
Przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej wręczyli dyplomy młodym strażakom. Pan Robert Jaruzel podziękował wolontariuszom.
Pan Wójt również wręczył vouchery wyjazdowe dla najsympatyczniejszych uczniów, którzy wybrani zostali przez pozostałe dzieci.
W trakcie uroczystości pożegnani zostali absolwenci klas VIII. Uczennica Magdalena Seretna i Wojciech Kłodowski odebrali z rąk pani dyrektor Ewy Baran statuetki prymusa szkoły.
Wychowawczyni klasy VIII pani Anna Najman otrzymała podziękowania od swoich wychowanków i rodziców.
Po uroczystości w klasach zostały wręczone świadectwa i vouchery do Parku Rozrywki Pomerania dla wszystkich uczniów.

UDANYCH WAKACJI!


SZKOLNY FESTYN CHARYTATYWNY WRZOSOWO
 CZERWIEC 2023

Aby wspólny wysiłek nie przeszedł bez echa, warto podsumować festyn 🥳
Celem imprezy było nie tylko zintegrowanie rodziców, dzieci, młodzież i włączenie wszystkich uczestników do wspólnej zabawy. Festyn miał również charakter charytatywny.
Tego dnia udało nam się zebrać 6290,90zł na na leczenie i rehabilitację strażaka KP PSP Kołobrzeg Piotra Milczarka, który uległ wypadkowi udzielając pomocy podczas zdarzenia na drodze.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia! Macie WIELKIE serca!❤️
M.P.

GMINNY DZIEŃ SPORTU – WRZOSOWO 2023
14 Czerwca na kompleksie boisk sportowych we Wrzosowie odbyła się druga edycja Gminnego Dnia Sportu. W zawodach uczestniczyli uczniowie  szkół z Gminy Dygowo. Głównym celem było propagowanie aktywności fizycznej oraz integracja środowiska gminnego. Oprócz rywalizacji sportowej, którą przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego, dla najmłodszych wystąpił iluzjonista, a o część kulinarną zadbały szkolne Rady Rodziców, nagrody zaś ufundowała Gmina Dygowo, które wręczył Wójt Gminy  Grzegorz Starczyk.

foto: Boguś Żołnierowicz


SZKOLNA PIELGRZYMKA

Pielgrzymowanie na Górę Chełmską stało się w naszej szkole już tradycją i okazją do wspólnej modlitwy uczniów klas III i IV, ks. Grzegorza Jagodzińskiego i siostry Krzysztofy.
Poznaliśmy historię tego urokliwego miejsca i podziękowaliśmy za dar Eucharystii.
AN


PIŁKARKA W SZKOLE
⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️
Piłkarski Dzień Dziecka w klasach I- III
Klasy I- III z okazji Dnia Dziecka odwiedził niesamowity gość- Pani Jolanta Siwińska, utytułowana polska piłkarka nożna występująca na obronie w Reprezentacji Polski Kobiet.
Pani Jola podzieliła się z naszymi uczniami ciekawą historią jaka była jej droga do spełnienia marzeń.
Spotkanie było niezwykłe, bo Pani Jola nie tylko opowiadała, ale udowodniła niedowiarkom, że dziewczyny też potrafią grać w piłkę, dodała dzieciom wiele odwagi i siły mówiąc uczniom, że każdy z nich ma w sobie coś wyjątkowego, każdy może spełnić swoje marzenia robiąc stopniowo małe kroczki w kierunku ich realizacji.
Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami i rozdaniem zdjęć z autografami. Najwięksi Fani Piłki Nożnej dali podpisać koszulki, korki i piłki ⚽️
Takie spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczniów.
Dziękujemy Pani Jolanta Siwińska za przyjęcie zaproszenia i ciekawą lekcję!

Życzymy powodzenia w realizacji planów i wielu sukcesów na boisku!
MP

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
Maj to miesiąc matur, kwitnących kasztanów, a od niedawna także egzaminów dla uczniów klas ósmych. W naszej szkole w tym roku szkolnym do egzaminów trwających trzy dni przystąpiło 18 uczniów. Pierwszy dzień to język polski, drugi to matematyka i trzeci to język angielski. Wyniki będą znane dopiero 3 lipca. Trzymamy kciuki.

 


SPOTKANIE GRUPY 5 I 6 LATKÓW Z ALPAKAMI

Dzieci ze starszych grup przedszkolnych przebły drogę do Charzyna odwiedzając Al Pako – Alpaki nad morzem. Piękny majowy dzień dzieci spedziły ze zwierzętami takimi jak: alpaki, konie, owce. Przedszkolaki wiedziały jak mają zachować się wobec zwierząt i byli zachwyceni możliwością ich karmienia, głaskania oraz obcowania z nimi. Czuliśmy się w tym miejscu zrelaksowani. Wykonaliśmy również pracę plastyczną i ze smakiem zjedliśmy kiełbaski z grilla. Dzieci zmęczone, lecz szczęśliwe powróciły do szkoły. Serdecznie dziękujemy za tak miłe spotkanie. 😉

M. Z, M. L-S, A. K-Z


WYCIECZKA SZKOLNA DO WOLIŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO
17 Maja uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę autokarową zwiedzając pas wybrzeża rozciągającego się od Kołobrzegu po Świnoujście. Na naszej trasie znalazł się Trzebiatów, Trzęsacz z osobliwością ruin kościoła, Międzyzdroje i Promenada Gwiazd, Woliński Park Narodowy oraz Świnoujście z przeprawą promową, której czas dobiega końca.
Podczas wycieczki uczestnicy otrzymali od pani przewodnik wiele ciekawych informacji, ale i świetnie się bawili.

P. Jakubowski, A. Najman, M. Zaleska-Paszkowska, M. Pluta


 PLASTYCZNY KONKURS PATRIOTYCZNY W GMINIE DYGOWO

W patriotycznym konkursie plastycznym organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Dygowie I miejsce w kategorii wiekowej 5- 10 lat zajął uczeń klasy IV Antoni Ohl, a II miejsce Oliwier Różański.
W kategorii- praca rodzinna zajęli uczeń klasy I Miłosz Kamiński wraz ze swoją mamą.
Gratulacje!
W ramach obchodów 232 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w GOKiB odbyły się warsztaty patriotyczne w trakcie których rozstrzygnięto Plastyczny Konkurs Patriotyczny. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Kat.I (5-10 lat):
I miejsce Antoni Ohl
II miejsce Oliwier Różański
III Miejsce Maria Hryciów
Kat. II (11-18 lat):
I miejsce Julia Lewandowska
II miejsce Nadia Gabryszewska
III miejsce Lena Klimek
Kat. III (praca rodzinna):
I miejsce Bianka i Aleksandra Lewandowskie
II miejsce Małgorzata i Miłosz Kamińscy
III miejsce Maria i Anna Krysztofiak
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
Nagrody ufundowali:
Pomerania Fun Park
Firma Eltrox Kołobrzeg
FHU Ewa Dekor w Dygowie
Senator RP Janusz Gromek

POWIATOWE ELIMINACJE 44 OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
28 Kwietnia w naszej szkole odbył się turniej mający na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze młodych rowerzystów u progu sezonu wiosennego.
Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach wiekowych pierwsza do 12 roku życia i druga 13-14 lat.
Do rozegrania były trzy konkurencje przktyczne: tor przeszkód, miasteczko rowerowe oraz udzielanie pierwszej pomocy. Całość podsymowały testy teoretyczne z wiedzy o ruchu drogowym.
Rywalizacja o nagrody główne była naturalnie celem numer jeden, ale także dużą atrakcję stanowił wóz strażacki udostępniony przez  OSP Wrzosowo, kuchnia polowa serwowująca grochówkę nie została przez nikogo ominięta. Po zakończeniu rywalizacji wyłoniono zwycięzkie drużyny.

Klasyfikacja rywalizacji kategorii wiekowej 10 -12 lat grupa I :
1. Szkoła Podstawowa Ustronie Morskie
2. Szkoła Podstawowa Rymań
3. Szkoła Podstawowa Dźwirzyno
4. Szkoła Podstawowa nr 7 Kołobrzeg
5. Szkoła Podstawowa Gościno
6. Szkoła Podstawowa Dygowo
7. Szkoła Podstawowa Wrzosowo

Klasyfikacja rywalizacji kategorii wiekowej powyżej 12 lat grupa II :
1. Szkoła Podstawowa nr 6 Kołobrzeg
2. Szkoła podstawowa Ustronie Morskie
3. Szkoła Podstawowa nr 4 Kołobrzeg
4. Szkoła Podstawowa Siemyśl
5. Szkoła Podstawowa Rymań
6. Szkoła Podstawowa Wrzosowo
7. Szkoła Podstawowa Dźwirzyno
8. Szkoła Podstawowa Gościno
9. Szkoła Podstawowa Czernin
Zawody sędziowane były przez policjantów z Komendy Powiatowej w Kołobrzegu.
Oprócz rywalizacji w drużynie wyłoniono najlepszych indywidualnych uczestników, których nagrodzono wspaniałymi nagrodami.


WIWAT! MAJOWA JUTRZENKO

Dnia 26 kwietnia 2023r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa VI i VII pod opieką Małgorzaty Siarnik, przygotowała montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto krótką prezentacją Konstytucji – najważniejszego dokumentu Rzeczpospolitej Polskiej. Zaprezentowano także historię konstytucji. Było to również okazją do przypomnienia uczniom ważnych faktów z historii Polski. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych. Jako podsumowanie uczniowie przeprowadzili krótki quiz dotyczący symboli narodowych. M. Siarnik


POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

25 kwietnia uczniowie naszej szkoły: Kacper Szabrański i Olivier Sedlicky  wzięli udział w Powiatowym Konkursie z języka angielskiego English Race który odbył się w szkole Podstawowej nr5 w KołobrzeguM.Z-P

 


DZIEŃ ZIEMI
Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole zostały zorganizowane trzy konkursy.

W piątek 21 kwietnia podczas apelu zostały one roztrzygnięte.
🍀 Odbył się Ekologiczny Turniej Klas. Trzeba przyznać, że wszystkie klasy były świetnie przygotowane.
🌿 Uczniowie zaprezentowali zaprojektowane i wykonane przez siebie stroje podczas pokazu EKOmody.
🌱 Wręczono nagrody oraz dyplomy za wykonanie klasowych prac konkursowch „Zabawka z recyklingu”. Prace codziennie można podziwiać na górnym holu oraz w galerii.
Na pamiątkę tego dnia na szkolnym placu zostało posadzone drzewo przez Panią Dyrektor, Panią Wiolettę Burtowy oraz uczniów klasy 7.
WB.


W ZAGRODZIE JAMNEŃSKIEJ

20 kwietnia uczniowie klasy II odwiedzili Zagrodę Jamneńską.

Kultura jamneńska jest zjawiskiem oryginalnym i niezwykłym, występowała wyłącznie na terenie dwóch wsi – Jamna i Łabusza. Ze względu na położenie geograficzne, wsie były odcięte od świata przez większą część roku, tylko w suchej porze roku, upalnym latem lub mroźną zimną, gdy bagna zamarzły mieszkańcy Jamna i Łabusza mogli utrzymywać kontakty zewnętrzne. W wyniku tego odizolowanie powstała niepowtarzalna sztuka ludowa, którą można poznać na wystawie w Zagrodzie.
Dzieci zwiedzały ekspozycję muzealnie, wzięły udział w pokazie multimedialnym, uczestniczyły w warsztatach muzealnych, dzięki temu zobaczyły jak wyglądała codzienność dawnych mieszkańców pomorskich wsi.
MP

PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE
ETAP GMINNY

W Gminnym Ośrodku Kultury w Dygowie odbyły się eliminacje   Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Uczniowie naszej szkoły recytowali utwory poetów o dowolnej tematyce. Organizatorem turnieju tradycyjnie jest Koszalińska Biblioteka Publiczna oraz terenowe placówki kultury.
Do etapu powiatowego zakwalifikowała się uczennica klasy VIII Magdalena Seretna.
Laureaci 2 pierwszych miejsc z każdej kategorii będą brać udział w eliminacjach powiatowych , które odbędą się 26 kwietnia 2022 r. w RCK w Kołobrzegu.
Gratulujemy.
MP 


SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

27 marca szóstka uczniów z klasy VIII wzięła udział w konkursie z języka angielskiego „Poliglota” który odbył się w w auli I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. M. Kopernika w Kołobrzegu . W konkursie z jęz. angielskiego wzięło udział 196 uczniów, tytuł laureata przyznano 32 osobom. Laureatem reprezentującym naszą szkołę został Kacper Szabrański.

M.Z.-P.
28 marca 2023 r. w godz. 12.00 – 13.00 również w auli I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. M. Kopernika w Kołobrzegu odbył się konkurs z kultury języka polskiego MEANDRY POLSZCZYZNY dla uczniów szkół podstawowych. Celem Konkursu jest zachęcanie uczniów do dbania o poprawną polszczyznę i poszerzania zasobu słownictwa, a tym samym horyzontów myślenia zgodnie z hasłem: Granice mojego języka wyznaczają granice mojego świata. Zadanie uczestników polegało na udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na pytania otwarte, sprawdzające wiedzę z zakresu kultury języka polskiego, ze szczególnym uwzględnieniem znajomości fleksji, frazeologii oraz składni. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy ósmej Magdalena Seretna, która zdobyła tytuł laureata.
W konkursie wzięło udział 105 uczniów, tytuł laureata przyznano 30 osobom. Przysługuje im 1 pkt w rekrutacji do szkoły średniej za wysokie miejsce w konkursie wiedzy na szczeblu powiatowym.
A .S.-A.

LAUREATOM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!


PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE

Dnia 12 kwietnia odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego „Ptaki, ptaszki, ptaszęta polne”.
Do etapu gminnego zakwalifikowały się następujące osoby:
– w kategorii „Ptaszęta”
Laura Skrobek- kl. I
Julia Tyrakowska- kl. II
– w kategorii „Ptaszki”
Aleksandra Kowalska- kl. IV
Mateusz Gawryszczak- kl. V
– w kategorii „Ptaki”
Magdalena Seretna- kl. VIII
Życzymy Powodzenia!
M.D.


KWIATEK NA SZKOLNY PARAPET
Informujemy, że wraz końcem marca zakończyła się akcja Wolontariatu Szkolnego pt. „Kwiatek na Szkolny Parapet”.
Wszystkie przyniesione kwiatki już zdobią szkolne parapety.
Wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy podzielili się swoimi okazami kwiatów serdecznie dziękujemy!
Serdeczne podziękowania również składamy uczniom klasy V za włączenie się do akcji i pomoc w sadzeniu i przesadzaniu roślin.
AN MM MP


DZIEŃ DRESU WOLNY OD STRESU

W dniu 30 marca od pierwszej przerwy w ramach akcji zainicjowanej przez Samorząd Uczniowski można było aktywnie spędzić czas.
Starsi uczniowie sprawdzali swoje umiejętności grając w boule, młodsi rzucali do celu, kręciły hula hop, a przedszkolaki korzystły z małej zjeżdżalni.
Podczas długiej przerwy wybraliśmy się po dalszą aktywność na boisko Orlik gdzie wszyscy przebiegli z uśmiechem kilka okrążeń wokół boiska pod hasłem „5 minut aktywności dla naszych kości”
Akcja miała na celu promocję zadowego stylu życia z aktywnością ruchową.
Wszystkim biorącym  aktywny udział  należą się serdeczne podziękowania.
Samorząd Uczniowski


SZKOLNY KONKURS SKOKU WZWYŻ
Podczas apelu został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Skoku Wzyż.

 🟠W kategorii dziewcząt:
I miejsce zajęła Klaudia Surdyk- kl. VII
II miejsce zajęła Roksana Jastrzębska- kl. VII
III miejsce zajęły Wiktoria Idzik i Oliwia Tyrakowska – kl. V
🟠W kategorii chłopców:
I miejsce zajął Mateusz Szczepankowski- kl. VI
II miejsce zajął Maciej Surdyk- kl. VIII
III miejsce zajął Alan Zdziobło- kl. VIII
Gratulujemy!

Piotr Jakubowski


PALMY WIELKANOCNE

W dniu 29 marca zakończyła się szkolna akcja pt. „Żywa Palma”. Uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami stanęli na wysokości zadania i wykonali piękne Palmy Wielkanocne.

Będzie je można podziwiać w kościele we Wrzosowie, podczas Mszy Świętej w Niedzielę Palmową.
Pani dyrektor wraz z Panią Anną Najman wręczyły dyplomy i nagrody, które zostały zasponsorowane przez Księdza Proboszcza oraz Radę Rodziców.
Do akcji włączyli się również wolontariusze z opiekunami, swoją palmę przekazali dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach.

Anna Najman
Małgorzata Pluta
Marta Minkiewicz

OSP SZKOLI MŁODZIEŻ NASZEJ SZKOŁY

Dnia 20.03.2023 druhowie OSP Wrzosowo Zofia Jączkowska, Przemysław Jączkowski oraz Marek Strzałkowski  w ramach lekcji EDB przeprowadzili  praktyczne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy VIII.Serdecznie dziękujemy. 

klasaVIII


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W SZKOLE

Tak Wiosnę witali nasi uczniowie 🙂

Uczniowie klas I -III wykonali ekologiczne Marzanny i po wesołym wiosennym korowodzie zostały one doszczętnie spalone 😉
Po wiosennych potyczkach sportowych dzieci, czekało na nich kino oraz mały poczęstunek.
Zaś uczniowie klas IV- VIII spędzili czas na kręgielni  w Koszalinie.🎳

Uczestnicy mieli okazję do integracji i poznania sposobu aktywnego spędzania czasu wolnego. Oprócz koleżeńskiej rywalizacji, uczniom towarzyszyła radość i duża dawka dobrej zabawy.


WIOSENNA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW
🤸‍♀️Sport to zdrowie, każdy przedszkolak wam to powie. ⚽

Pierwszy Dzień Wiosny pięciolatki i sześciolatki spędziły czas na sportowych rozgrywkach w Czerninie. Swoich sił spróbował każdy 6-latek oraz chętne 5-latki. Pod hasłem: Wrzoso-maniacy fair grają i się nigdy nie poddają – wywalczyliśmy II miejsce. Wiemy co to znaczy zdrowa rywalizacja. Dzieci świetnie radziły sobie z porażkami i sukcesami 👏 Bardzo dziękujemy za zaproszenie.
Więcej na stronie gminy….

M. L-S, M. Z, A. K-Z


DZIEŃ KOBIET W SZKOLE

„Szczęścia, uśmiechu, dużo radości …” tego i wiele innych ciepłych słów życzyli wszystkim Kobietom nasi najmłodsi mężczyźni z grup przedszkolnych, uczniowie szkoły oraz Panowie pracujący w naszej szkole. Oprócz ciepłych słów nie zabrakło kwiatów, słodkości oraz pięknych kartek z życzeniami.
🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷


DZIEŃ BABCI DZIADKA
3 Lutego odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość- Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z przedszkola i klas I-III  przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na  który złożyły się śmieszne, ale i bardzo wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Zapraszamy do fotorelacji.

❤❤❤❤

Wychowawcy grup przedszkolnych oraz klas 1-3


MAMY SREBRNY MEDAL IGRZYSK DZIECI
Szkoła Podstawowa w Dźwirzynie była gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Piotr Kopeć, Maciej Falgowski, Jan Jaruzel, Memati Werner, Mateusz Szczepankowski, Kamil Krawczyk, Wojciech Kłodowski, Antoni Humiennik zdobyli srebrny medal pokonując zespół z Dźwirzyna i Ustronia Morskiego, ulegając jedynie drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 6 Kołobrzeg.

Gratulacje dla całego zespołu!
Piotr J.


ŻYWA LEKCJA HISTORII

Życie i kultura w średniowieczu
Grupa Artystyczna Rekonstrukto
Dnia 17 stycznia grupa rekonstrukcyjna przedstawiła zwyczaje, stroje, funkcjonowanie społeczeństwa średniowiecznego.

Dzieci mogły obejrzeć, podnieść i potrzymać wszystkie prezentowane przedmioty.
Przygotowała: pani.  M. Dobrołowicz


WIGILIA W NASZEJ SZKOLE

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej szkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień szkolnych Wigilii 21.12.2022r.  w całej szkole od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Umiliły nam ten świąteczny czas występy przygotowane przez przedszkolaków z grupy 5 i 6 latków pt. „Jasełka w lesie” oraz klasa II wraz z klasą VIII przygotowały świąteczny występ pt. „Zmartwienie śnieżynek”. Ten dzień został podsumowany nagrodzeniem dzieci za konkurs na stroik świąteczny:

Kategoria  przedszkole:
I miejsce Szymon Wiśniewski
II miejsce Mikołaj Jermakowicz
III miejsce Julia Kucharska
Kategoria klas 1-3:
I miejsce Kasandra Miśkiewicz
II miejsce  Maja Kiedrowska
III miejsce Wiktoria Kucharska i Aleks Borzęcki
Kategoria klas IV-VIII
I miejsce Klaudia Surdyk
II miejsce Oskar Sucharczuk
III miejsce Jakub Wiśniewski i Wojciech Śmielewski
Po uroczystym apelu dzieci udały się na klasowe wigilie.

Małgorzata Pluta, Anna Nejman, Marlena Zdziobło, Marta Liberacka-Sobczyk.


II Gminny Przegląd Jasełek pod patronatem Wójta Gminy Dygowo w Czerninie.

Na scenie w Czerninie 5 i 6 latki wystąpiły w przedstawieniu
pt. „Jasełka w lesie”, gdzie wcieliły się w przeróżne postacie. Przedszkolaki świetnie dały sobie radę. Dla niektórych z nich to był pierwszy występ na tak dużej scenie. Świąteczna atmosfera umilała nam czas, a niespodzianką dodatkową były odwiedziny  Mikołaja, który wręczył dzieciom piękne prezenty.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie i gościnę w Czerninie. Nasze przedszkolaki wystąpią jeszcze dwa razy: w poniedziałek w DPS Włościborz, a w środę w naszej szkole.
Trzymajcie za nas kciuki!

Marta Liberacka-Sobczyk, Marlena Zdziobło.

MISTRZOSTWA POWIATU W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

W dniach 13 i 15 grudnia w szkole podstawowej w Drzonowie rozegrane zostały zawody w unihokeju, które miały wyłonić mistrza w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Wśród dzieci zwyciężyli chłopcy z Drzonowa, a młodzieży uczniowie z Gościna.
Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klas od IV do VIII. Tym razem medalu nie udało nam się zdobyć, jednak woli walki nie zabrakło.

Piotr J.


15 – LECIE NADANIA IMIENIA NASZEJ SZKOLE

Ignacy Łukasiewicz – Polak, który rozświetlił mrok.

6 grudnia cała społeczność szkolna uroczyście obchodziła Święto Szkoły i 15 – lecie nadania imienia Ignacego Łukasiewicza.

Ignacy Łukasiewicz to pionier przemysłu naftowego w Europie, założyciel pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej i wynalazca lampy naftowej. Wyprzedzał swoją epokę nie tylko na polu nauki. Był wielkim społecznikiem, rewolucjonistą i działaczem niepodległościowym, a zarazem człowiekiem skromnym i bezinteresownym. Swoim życiem zasłużył sobie na miano „ojciec Łukasiewicz”.

Jego przyjaciel i współpracownik tak o nim  pisał: „Uszczęśliwiać i do dobrego prowadzić drugich – było głównym warunkiem szczęścia dla niego. Setki, może tysiące tych, co doznali od niego osobistych dobrodziejstw, zachowają go do końca życia we wdzięcznym wspomnieniu. Zasłużył on jednak na to, ażeby cały naród zaliczył jego imię do rzędu najlepszych, najszlachetniejszych synów swoich”.

Ten rok był dla nas szczególny, ponieważ w  2022 roku mija 200 lat od  urodzin Ignacego Łukasiewicza oraz 140 od jego śmierci. Z tego względu Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował się wyróżnić postać polskiego farmaceuty i przedsiębiorcy i uczynił rok 2022 rokiem Ignacego Łukasiewicza.

Także w naszej szkole  uhonorowano  ten wielki jubileusz.

Na tę okoliczność przygotowane zostały występy artystyczne uczniów klas młodszych. Pod kierunkiem pani Elżbiety Klechowicz, pani Magdaleny Kulbickiej i pani Małgorzaty Pluty dzieci zadeklamowały wiersze o patronie, piosenkę o lampach Łukasiewicza i zatańczyły śląski taniec Karlik. Uczniowie klasy VI i VII pod kierunkiem pani Małgorzaty Siarnik przedstawili inscenizację o życiu i zasługach dla społeczeństwa Ignacego Łukasiewicza. Podczas uroczystości dyrektor szkoły Ewa Baran przyjęła od zaproszonych gości życzenia dla społeczności szkolnej oraz drobne upominki.

Nastąpiło podsumowanie konkursów, które miały miejsce podczas tygodnia Łukasiewicza . Koordynatorami konkursów była pani Wioletta Burtowy, pani Małgorzata Dobrołowicz, pan Karol Burzyński i pan Piotr Jakubowski. Nagrody dla zwycięzców wręczali fundatorzy nagród – zaproszeni górnicy, którym z okazji górniczego święta „Barbórki” zostały wręczone słodkie upominki.

Nagrody wręczono również uczniom uczestniczącym w konkursie na logo miejscowości Wrzosowo, którego organizatorami byli: ks. Grzegorz Jagodziński – proboszcz Parafii Wrzosowo i pani dyrektor Ewa Baran,

Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk i dyrektor szkoły Ewa Baran złożyli kwiaty przy obelisku upamiętniającym nadanie patrona szkole w dniu 6 grudnia 2007 roku.
Podsumowaniem uroczystości był przemarsz uczniów  po Wrzosowie z lampionami, transparentami, który przygotowała i prowadziła pani Anna Najman.
Szczególne ukłony kierujemy do NASZYCH UCZNIÓW!

– Z WAMI WSZYSTKO – BEZ WAS NIC –

W obchodach 15-lecia nadania patrona szkole uczestniczyli:

Janusz Gromek – Senator RP, Jacek Kuś– wicestarosta kołobrzeski, Grzegorz Starczyk – wójt Gminy Dygowo, Jerzy Leszczyński – przewodniczący Rady Gminy Dygowo, Artur Wasiewski – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kołobrzeskiego, Robert Jaruzel –radny Rady Powiatu Kołobrzeskiego jedocześnie dyrektor DPS Piotrowice, ks. Grzegorz Jagodziński – proboszcz Parafii Wrzosowo, Agnieszka Lipczyńska – zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej w Dygowie, Jadwiga Puton – dyrektor Szkoły Podstawowej w Czerninie, Halina Schulz-Tkacz – dyrektor Zespołu Szkół w Gościnie, Antoni Bernatowicz – prezes stowarzyszenia „Senior” z Piotrowic, Małgorzata Kamińska– sołtyska Wrzosowa, Tomasz Krawczyk –sołtys Skoczowa, Józef Tuz – sołtys Jazów, Jarosław Staniszewski -przedstawiciel Nadleśnictwa Gościno.

Przedstawiciele Kopalni Ropy Naftowej w Kamieniu Pomorskim

Piotr Skorodecki– kierownik kopalni oraz Piotr Zapiór i Bartosz Bystrzycki

Przedstawiciel Kopalni Ropy Naftowej i Gazu w Gorzysławiu, okręg Daszewo

Robert Bagiński – koordynator ds. współpracy ze szkołą

Przedstawiciele Zakładu Gazowniczego w Koszalinie

Maciej Kotuła – kierownik gazowni Kołobrzeg oraz Marcin Siarnik – mistrz

M. Siarnik


MIKOŁAJKI 2022

W dniu 5 grudnia Druhowie z jednostki OSP Wrzosowo mieli bardzo ważne zadanie! Gdy renifery Świętego Mikołaja odpoczywały w Stajnia Dżezy, jadły sianko po długiej drodze, to właśnie  jednostka podjęła się dowiezienia Świętego Mikołaja do Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej we Wrzosowie, aby odwiedził naszych uczniów.
Elfy podpowiedziały Mikołajowi, że każde dziecko zasługuje na piękny prezent 🎅🎅🎅🎁🎁🎁


ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU 2022

30 listopada została dzieciom zorganizowana zabawa andrzejkowa przez panie czarodziejki. Były ciekawe eksperymenty, wróżby i wesoła taneczna zabawa. Za poczęstunek dziękujemy Radzie Rodziców.
Kinga Klug
Marlena Zdziobło
Marta Liberacka-Sobczyk


ANDRZEJKI 2022 W SZKOLE

Dnia 30 listopada w świetlicy wiejskiej we Wrzosowie Rada Rodziców szkoły podstawowej przygotowała andrzejkową zabawę z poczęstunkiem dla dzieci.

Dzień wcześniej salę przystroili uczniowie klas starszych.
Opiekę nad dziećmi sprawowali wychowawcy i pozostali nauczyciele.
Dzieci z klas młodszych zabawę rozpoczęły od rana w klasach gdzie uczestniczyły we wróżbach andrzejkowych. Następnie przemieściły się do wiejskiej świetlicy gdzie bawiły się przy muzyce tanecznej.
Uczniowie starsi zabawę rozpoczęli od 16.00 i bawili się przez trzy godziny.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PRZYGOTOWANIE ANDRZEJKOWEJ IMPREZY
RADZIE RODZICÓW SZKOŁY WE WRZOSOWIE
Piotr J, Magdalena K.


VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O IGNACYM ŁUKASIEWICZU

18 listopada reprezentacja naszej szkoły w składzie: Gabriela Minkiewicz kl.V, Mateusz Gawryszczak kl.V i Wojciech Kłodowski kl.V uczestniczyli VI Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu, który odbył się w rejonie działania Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego (SITPNiG) oddział Zielona Góra. Uczniowie rozwiązywali test dotyczący życia oraz dokonań Ignacego Łukasiewicza. Następnie zwiedzali ekspozycję Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze i wzięli udział w warsztatach „Niezwykła – zwykła woda”. Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce. Nagrody ufundowane przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza oraz patrona konkursu PKN Orlen S.A. – Oddział PGNiG w zielonej Górze wręczył Wiceprezes Zarządu SITPNiG Oddział Zielona Góra Damian Bogdanowicz. Uczestnicy wydarzenia wspólnie spędzili czas przy pizzy, gdzie mieli możliwość poznania uczniów innych szkół im. Ignacego Łukasiewicza i wymienić się doświadczeniami. Odwiedziliśmy również Planetarium Wenus. Koordynatorem wydarzenia była pani Małgorzata Siarnik. BYŁO SUPER.

KOPALNIA GAZU ZIEMNEGO KRNiG GORZYSŁAW OG DASZEWO

16 listopada przedstawiciele naszej szkoły: Mateusz Gawryszczak i Wojciech Kłodowski pod opieką pani Małgorzaty Siarnik byli gośćmi kopalni gazu ziemnego. Pan Zbigniew Nasiadko wraz z panem Robertem Bagińskim przeprowadzili krótką prelekcję poświęconą procesowi wydobycia gazu ziemnego i ropy naftowej. Spotkanie było bardzo interesujące i pozwoliło nam wzbogacić wiedzę o Ignacym Łukasiewiczu oraz przemyśle naftowym i gazowniczym w Polsce. BARDZO DZIĘKUJEMY ZA GOŚCINĘ.


LEKCJA MUZEALNA – POLSKIE SYMBOLE NARODOWE

W dniu 18.11.2022r. klasa VII I VIII wybrała się na lekcję muzealną zatytułowaną „Polskie symbole narodowe” do kołobrzeskiego Muzeum Oręża Polskiego. Uczniowie poznali  pochodzenie i historię  godła, flagi oraz hymnu polskiego.   Opowieści  prowadzącego zajęcia poparte były eksponatami historycznymi znajdującymi się w wybranych salach muzealnych. Zwiedzający aktywnie włączyli się w zajęcia, układali puzzle z godłem Polski oraz stworzyli „żywą flagę” naszego państwa.
Następnie obejrzeli ekspozycję poświęconą Polsce z okresu PRL.

Wyjazd zorganizowała pani Anna Najman


104 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Dla Niepodległej!
Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.

Józef Piłsudski

W dniu 10 listopada 2022 roku w naszej szkole Dzień Niepodległości uczczono uroczystą akademią,
w której udział wzięli uczniowie klas I-III oraz VII i VIII.
Apel rozpoczął się od odśpiewania hymnu państwowego o godzinie 11.11 aby zaznaczyć udział
w akcji ogólnopolskiej „Szkoła do hymnu”
Julia Kulbicka i Lena Kuśmirek zaśpiewały piosenkę pt. „Jest takie miejsce – Polska”. Uczniowie klas I- III poprzez recytację wierszy patriotycznych oraz inscenizację do piosenki „Co to jest niepodległość?” przypomnieli historię rozbiorów Polski. Laura Sobczyk urzekła wszystkich recytacją wzruszającego wiersza pt. „Modlitwa polskiej dziewczynki”.
Uczniowie klasy VII i VIII recytowali poezją patriotyczną przeplataną muzyką podkreślającą charakter uroczystości.
Prezentacja multimedialna przypomniała uczestnikom postacie,
które w dużym stopniu przyczyniły się do odzyskania niepodległości Polski,
a przemówienie Józefa Piłsudskiego do złączonych w I Kompanię Kadrową oddziałów Związków Strzeleckich i Polskich Drużyn Strzeleckich –
3 sierpnia 1914 r. uświadomiło nam atmosferę tamtych czasów.
Dekoracja przygotowana przez panią Agnieszkę Szydłowską- Andrzejewską dopełniła całość.

Podczas uroczystości obecni byli: pan Grzegorz Starczyk – wójt Gminy Dygowo, pani dyrektor szkoły- Ewa Baran oraz ksiądz parafii Wrzosowo Grzegorz Jagodziński.
Apel przygotowali uczniowie wraz z wychowawcami: Elżbietą Klechowicz, Małgorzatą Pluta, Magdaleną Kulbicką, Piotrem Jakubowskim.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
14 Października odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez uczniów  klasy V wraz z wychowawcą panią Magdalenę Zaleską-Paszkowską.
Podczas uroczystości przedstawiono nagrania filmowe ukazujące szkołę sprzed kilku dziesięcioleci, a mianowicie jak wyglądał strój ucznia, jak wyglądały klasy lekcyjne, jakich pomocy używali nauczyciele oraz w jakim klimacie prowadzone były zajęcia.
Po prezentacji uczniowie przedstawili krótkie, humorystyczne scenki z życia szkoły współczesnej, czyli naszej. Następnie wręczyli drobne upominki dla nauczycieli oraz zaproszonych  emerytowanych pracowników naszej szkoły.
Podczas uroczystości pan Robert Jaruzel  i Antonii Bernatowicz podziękowali pani dyrektor szkoły Ewie Baran za współpracę z Domem Pomocy Społecznej w Piotrowicach

Piotr.J


FESTYN RODZINNY

7 października 2022 roku na terenie naszej szkoły odbył się Festyn rodzinny. Specjalnie na tę okazję zostały przygotowane liczne atrakcje. Rodzinne spotkanie rozpoczęło się powitaniem przybyłych gości przez panią dyrektor Ewę Baran oraz nastąpiło otwarcie nowego szkolnego placu zabaw powstałego dzięki wsparciu Wójta Gminy Dygowo pana Grzegorza Starczyka oraz Stowarzyszenia Grot Dygowo.
W programie festynu była loteria fantowa, kiermasz taniej książki, stoiska gastronomiczne (ciasta, zapiekanki, bigos, pierogi, zupa gulaszowa, barszcz czerwony z pasztecikami, tosty, gofry, wata cukrowa, popcorn itp.) Dzięki uprzejmości pana Mariusza Klechowicza, dzieci mogły skorzystać z przejażdżek na gokartach, nauczyć się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, którą prowadzili strażacy OSP Piotrowice i Wrzosowo.
W ramach festynu odwiedziła nas Grupa Rekonstrukcyjna, która przygotowała wystawę sprzętu militarnego oraz prezentowała stroje żołnierskie. Można było zrobić sobie zdjęcie i posłuchać ciekawych opowieści.
Jednak największą atrakcją okazały się dmuchane zjeżdżalnie, na które dzieci co chwila ustawiały się w kolejce.
Na boisku sportowym odbyły się zawody sportowe z udziałem uczniów klas IV – VIII, które poprowadził pan Piotr Jakubowski.
Podczas trwania festynu można też było uczynić coś dobrego i zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Program koordynowany był przez panią Małgorzatę Plutę i panią Magdalenę Kulbicką.
Pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie. Zorganizowany festyn spełnił oczekiwania jego twórców, rodziców, dzieci i młodzieży uczestniczącej w zabawie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.

Z całego serca dziękujemy również naszym sponsorom:
Prezes Stowarzyszenia „SENIOR” Pan Antoni Bernatowicz
Koło Łowieckie „ŚWIT”
Hurtownia spożywcza „Per. FUH. Pieszko E.”
„Stara Piekarnia” Pan Radosław Wierzbicki
Pan Tomasz Krawczyk
Grupa Rekonstrukcyjna – Pan Daniel Lipski
Pan Mariusz Klechowicz
Pan Mariusz Śmielewski wraz z żoną
Pan Rafał Starczyk


🚦🚧🛑GMINNY TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE 🚦🚧🛑

Dnia 7 października odbył się w naszej szkole gminny turniej wiedzy o bezpieczeństwie w którym wzięły udział zerówki z Gminy Dygowo. Dzieci z grupy 5 latków ze Wrzosowa wiernie wszystkim kibicowały. Turniej był  doskonałą formą podniesienia poziomu świadomości  dotyczącej zagrożeń szczególnie na drodze. Potyczki turniejowe miały  również na celu rozwinięcie u dzieci umiejętności efektywnego współdziałania w grupie. Choć punktacja była bardzo zbliżona do siebie, to Jury w składzie naszych przybyłych gości podliczyło zdobyte przez uczestników punkty i tym sposobem zostały wyłonione miejsca:
I 6-latki Czernin
II 6-latki Wrzosowo
III 6-latki Dygowo
Przedszkolaki z naszej gminy świetnie się bawiły, a także wykazały się dużą wiedzą . Brawo!
Dziękujemy każdemu z osobna za przybycie.

Marta Liberacka-Sobczyk


OBCHODY XII ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA
w Publicznej Szkole Podstawowej im. I. Łukasiewicza we Wrzosowie

Jednodniowe Święto Tabliczki  Mnożenia  to dzień symboliczny. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.
Hasłem przewodnim było „Uczniowie sprawdzają czy nauczyciele tabliczkę znają”. Uczniowie klas IV – VIII brali udział w grach pozwalających zdobyć tytuł MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA. W klasach V-VIII odbyło się to w ramach gry w matematyczne karty, natomiast w klasie IV uczniowie pisali test z tabliczki mnożenia na czas.
Oto zdobywcy tytułów:
MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLASY IV – Patryk Zdziobło
MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLASY V – Wojciech Kłodowski
MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLASY VI – Kamil Krawczyk
MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLASY VII – Piotr Kopeć
MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLASY VIII – Kacper Szabrański
Zorganizowano również gry sportowe w towarzystwie tabliczki mnożenia. Skoki na skakance i skoki na jednej nodze, podczas których uczniowie wykrzykiwali wyniki tabliczki mnożenia.
Uczniowie klasy VII tworzyli PATROL EGZAMINACYJNY – nauczyciele i pracownicy obsługi  losowali zestawy i w ciągu trzech minut musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów. Do egzaminu przystąpiło: 8 nauczycieli oraz 2 pracowników obsługi. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” uzyskali  wszyscy – BRAWO.
Do akcji włączyli się również nauczyciele nauczania zintegrowanego, którzy dzięki własnej inicjatywie przeprowadziły gry i zabawy wprowadzające do tabliczki mnożenia. Uczniowie klasy III pod patronatem p. Elżbiety Klechowicz wykonali książeczkę z tabliczką mnożenia, następnie wykonali karty pracy oraz pograli w domino. Uczniowie klasy II pod patronatem p. Małgorzaty Pluty obejrzeli film i dowiedzieli się, czym jest tabliczka mnożenia oraz wykonały kilka prostych przykładów na tablicy multimedialnej.
Potem samodzielnie i bez żadnej pomocy w parach obliczały działania używając liści, które zebrały podczas jesiennego spaceru. Całkiem nieźle im poszło. To początek przygody klasy II z tabliczką mnożenia, która zapowiada się obiecująco.
Akcja była udana, sprawiła wiele radości uczniom, którzy zdobyli tytuł MT. Uświadomiła również, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

Koordynator –  Małgorzata Siarnik


Być jak Ignacy. Nauka w drodze!

27 września 2022 r. w ramach projektu „Być jak Ignacy” odwiedziło nas mobilne laboratorium Ignacego Łukasiewicza.
Uczniowie naszej szkoły od lat uczestniczą w projekcje „Być jak Ignacy”, którego celem jest przybliżenie sylwetek Wielkich Polskich Wynalazców między innymi samego Ignacego Łukasiewicza. Koordynatorem tego projektu jest mgr Małgorzata Siarnik, która wspólnie z grupą wybranych uczniów propaguje w szkole wiedzę o naszym patronie i przemyśle naftowym.
Z okazji przypadającej w tym roku 200. rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza – naszego patrona szkoły, wynalazcy lampy naftowej i twórcy przemysłu naftowego, przyjechał do nas NAUKOBUS „Być jak Ignacy”.
Ten niezwykły pojazd fundacji PGNiG przemierza Polskę, aby „rozpalać płomień wiedzy” wśród młodzieży szkolnej. Za sprawą naukowców NAUKOBUSA w jego gościnnym wnętrzu nasi uczniowie poznali działalność i osiągnięcia Ignacego Łukasiewicza, zwiedzili wystawę prezentującą historię oświetlenia, uczestniczyli w pokazach eksperymentów chemicznych, a także w warsztatach dotyczących wydobycia ropy i gazu. Mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Ignacym.

Niezapomniane wrażenia z zajęć na pokładzie NAUKOBUSA z pewnością pozostaną z nami na długo.

M. Siarnik


Dzień Piżamy
W dniach 26 i 27.09 w klasach 1-3 oraz przedszkolu odbył się Dzień Piżamy. Dzieci świetnie się bawiły wspierając przy tym Dzieci z oddziałów onkoloogicznych. Zebrana kwota została przeliczona w obecności wyznaczonych rodziców i wynosi ona łącznie 816,82 zł. Przelew zostanie dokonany na Fundację GDY LICZY SIĘ CZAS. Serdeczne podziękowania za piękny gest.

M L-S
EK MK MP AK-Z KK MZ

Dzień Przedszkolaka w kinie

Dzieci z grupy 5 i 6 latków Dzień Przedszkolaka spędziły w Multikinie w
 ramach projektu Edukacyjnego Moja Pierwsza Wizyta w Kinie. Dzieci zwiedzały obiekt z pracownikiem kina, zostały dzieciom przypomniane zasady zachowania się podczas seansu i z chęcią obejrzały ciekawy Film „Kacper i Emma najlepsi przyjaciele”. Dzieci otrzymały pamiątkowe certyfikaty.

M. L-S, M. Z


SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022

Akcja Sprzątanie Świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Kiedy 29 lat temu inicjowałam tę Akcję w Polsce, nie spodziewałam się, że dołączy do mnie tyle osób, firm, organizacji, szkół. Dziękuję, że w 3. weekend września każdego roku razem możemy posprzątać Polskę. Połączyło nas sprzątanie świata, więc i tym razem zróbmy wiele dobrego dla Matki Ziemi.
Mira Stanisławska-Meysztowicz
Przewodnicząca Rady Fundacji Nasza Ziemia


DZIEŃ KROPKI W SZKOLE
Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

Akcję prowadziły: pani Marta Liberacka-Sobczyk oraz pani Małgorzata Pluta 


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023 W NASZEJ SZKOLE
1 września 2022 r. wraz z uroczystym rozpoczęciem Nowego Roku Szkolnego 2022/2023 odbyła się w naszej szkole pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły Ewę Baran. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

uroczystość przygotowała pani Magdalena Kulbicka