im. Ignacego Łukasiewicza we Wrzosowie

ROK SZKOLNY 2022/2023


DZIEŃ BABCI DZIADKA
3 Lutego odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość- Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z przedszkola i klas I-III  przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na  który złożyły się śmieszne, ale i bardzo wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Zapraszamy do fotorelacji.

❤❤❤❤

Wychowawcy grup przedszkolnych oraz klas 1-3


MAMY SREBRNY MEDAL IGRZYSK DZIECI
Szkoła Podstawowa w Dźwirzynie była gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Piotr Kopeć, Maciej Falgowski, Jan Jaruzel, Memati Werner, Mateusz Szczepankowski, Kamil Krawczyk, Wojciech Kłodowski, Antoni Humiennik zdobyli srebrny medal pokonując zespół z Dźwirzyna i Ustronia Morskiego, ulegając jedynie drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 6 Kołobrzeg.

Gratulacje dla całego zespołu!
Piotr J.


ŻYWA LEKCJA HISTORII

Życie i kultura w średniowieczu
Grupa Artystyczna Rekonstrukto
Dnia 17 stycznia grupa rekonstrukcyjna przedstawiła zwyczaje, stroje, funkcjonowanie społeczeństwa średniowiecznego.

Dzieci mogły obejrzeć, podnieść i potrzymać wszystkie prezentowane przedmioty.
Przygotowała: pani.  M. Dobrołowicz


WIGILIA W NASZEJ SZKOLE

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej szkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień szkolnych Wigilii 21.12.2022r.  w całej szkole od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Umiliły nam ten świąteczny czas występy przygotowane przez przedszkolaków z grupy 5 i 6 latków pt. „Jasełka w lesie” oraz klasa II wraz z klasą VIII przygotowały świąteczny występ pt. „Zmartwienie śnieżynek”. Ten dzień został podsumowany nagrodzeniem dzieci za konkurs na stroik świąteczny:

Kategoria  przedszkole:
I miejsce Szymon Wiśniewski
II miejsce Mikołaj Jermakowicz
III miejsce Julia Kucharska
Kategoria klas 1-3:
I miejsce Kasandra Miśkiewicz
II miejsce  Maja Kiedrowska
III miejsce Wiktoria Kucharska i Aleks Borzęcki
Kategoria klas IV-VIII
I miejsce Klaudia Surdyk
II miejsce Oskar Sucharczuk
III miejsce Jakub Wiśniewski i Wojciech Śmielewski
Po uroczystym apelu dzieci udały się na klasowe wigilie.

Małgorzata Pluta, Anna Nejman, Marlena Zdziobło, Marta Liberacka-Sobczyk.


II Gminny Przegląd Jasełek pod patronatem Wójta Gminy Dygowo w Czerninie.

Na scenie w Czerninie 5 i 6 latki wystąpiły w przedstawieniu
pt. „Jasełka w lesie”, gdzie wcieliły się w przeróżne postacie. Przedszkolaki świetnie dały sobie radę. Dla niektórych z nich to był pierwszy występ na tak dużej scenie. Świąteczna atmosfera umilała nam czas, a niespodzianką dodatkową były odwiedziny  Mikołaja, który wręczył dzieciom piękne prezenty.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie i gościnę w Czerninie. Nasze przedszkolaki wystąpią jeszcze dwa razy: w poniedziałek w DPS Włościborz, a w środę w naszej szkole.
Trzymajcie za nas kciuki!

Marta Liberacka-Sobczyk, Marlena Zdziobło.

MISTRZOSTWA POWIATU W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

W dniach 13 i 15 grudnia w szkole podstawowej w Drzonowie rozegrane zostały zawody w unihokeju, które miały wyłonić mistrza w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Wśród dzieci zwyciężyli chłopcy z Drzonowa, a młodzieży uczniowie z Gościna.
Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klas od IV do VIII. Tym razem medalu nie udało nam się zdobyć, jednak woli walki nie zabrakło.

Piotr J.


15 – LECIE NADANIA IMIENIA NASZEJ SZKOLE

Ignacy Łukasiewicz – Polak, który rozświetlił mrok.

6 grudnia cała społeczność szkolna uroczyście obchodziła Święto Szkoły i 15 – lecie nadania imienia Ignacego Łukasiewicza.

Ignacy Łukasiewicz to pionier przemysłu naftowego w Europie, założyciel pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej i wynalazca lampy naftowej. Wyprzedzał swoją epokę nie tylko na polu nauki. Był wielkim społecznikiem, rewolucjonistą i działaczem niepodległościowym, a zarazem człowiekiem skromnym i bezinteresownym. Swoim życiem zasłużył sobie na miano „ojciec Łukasiewicz”.

Jego przyjaciel i współpracownik tak o nim  pisał: „Uszczęśliwiać i do dobrego prowadzić drugich – było głównym warunkiem szczęścia dla niego. Setki, może tysiące tych, co doznali od niego osobistych dobrodziejstw, zachowają go do końca życia we wdzięcznym wspomnieniu. Zasłużył on jednak na to, ażeby cały naród zaliczył jego imię do rzędu najlepszych, najszlachetniejszych synów swoich”.

Ten rok był dla nas szczególny, ponieważ w  2022 roku mija 200 lat od  urodzin Ignacego Łukasiewicza oraz 140 od jego śmierci. Z tego względu Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował się wyróżnić postać polskiego farmaceuty i przedsiębiorcy i uczynił rok 2022 rokiem Ignacego Łukasiewicza.

Także w naszej szkole  uhonorowano  ten wielki jubileusz.

Na tę okoliczność przygotowane zostały występy artystyczne uczniów klas młodszych. Pod kierunkiem pani Elżbiety Klechowicz, pani Magdaleny Kulbickiej i pani Małgorzaty Pluty dzieci zadeklamowały wiersze o patronie, piosenkę o lampach Łukasiewicza i zatańczyły śląski taniec Karlik. Uczniowie klasy VI i VII pod kierunkiem pani Małgorzaty Siarnik przedstawili inscenizację o życiu i zasługach dla społeczeństwa Ignacego Łukasiewicza. Podczas uroczystości dyrektor szkoły Ewa Baran przyjęła od zaproszonych gości życzenia dla społeczności szkolnej oraz drobne upominki.

Nastąpiło podsumowanie konkursów, które miały miejsce podczas tygodnia Łukasiewicza . Koordynatorami konkursów była pani Wioletta Burtowy, pani Małgorzata Dobrołowicz, pan Karol Burzyński i pan Piotr Jakubowski. Nagrody dla zwycięzców wręczali fundatorzy nagród – zaproszeni górnicy, którym z okazji górniczego święta „Barbórki” zostały wręczone słodkie upominki.

Nagrody wręczono również uczniom uczestniczącym w konkursie na logo miejscowości Wrzosowo, którego organizatorami byli: ks. Grzegorz Jagodziński – proboszcz Parafii Wrzosowo i pani dyrektor Ewa Baran,

Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk i dyrektor szkoły Ewa Baran złożyli kwiaty przy obelisku upamiętniającym nadanie patrona szkole w dniu 6 grudnia 2007 roku.
Podsumowaniem uroczystości był przemarsz uczniów  po Wrzosowie z lampionami, transparentami, który przygotowała i prowadziła pani Anna Najman.
Szczególne ukłony kierujemy do NASZYCH UCZNIÓW!

– Z WAMI WSZYSTKO – BEZ WAS NIC –

W obchodach 15-lecia nadania patrona szkole uczestniczyli:

Janusz Gromek – Senator RP, Jacek Kuś– wicestarosta kołobrzeski, Grzegorz Starczyk – wójt Gminy Dygowo, Jerzy Leszczyński – przewodniczący Rady Gminy Dygowo, Artur Wasiewski – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kołobrzeskiego, Robert Jaruzel –radny Rady Powiatu Kołobrzeskiego jedocześnie dyrektor DPS Piotrowice, ks. Grzegorz Jagodziński – proboszcz Parafii Wrzosowo, Agnieszka Lipczyńska – zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej w Dygowie, Jadwiga Puton – dyrektor Szkoły Podstawowej w Czerninie, Halina Schulz-Tkacz – dyrektor Zespołu Szkół w Gościnie, Antoni Bernatowicz – prezes stowarzyszenia „Senior” z Piotrowic, Małgorzata Kamińska– sołtyska Wrzosowa, Tomasz Krawczyk –sołtys Skoczowa, Józef Tuz – sołtys Jazów, Jarosław Staniszewski -przedstawiciel Nadleśnictwa Gościno.

Przedstawiciele Kopalni Ropy Naftowej w Kamieniu Pomorskim

Piotr Skorodecki– kierownik kopalni oraz Piotr Zapiór i Bartosz Bystrzycki

Przedstawiciel Kopalni Ropy Naftowej i Gazu w Gorzysławiu, okręg Daszewo

Robert Bagiński – koordynator ds. współpracy ze szkołą

Przedstawiciele Zakładu Gazowniczego w Koszalinie

Maciej Kotuła – kierownik gazowni Kołobrzeg oraz Marcin Siarnik – mistrz

M. Siarnik


MIKOŁAJKI 2022

W dniu 5 grudnia Druhowie z jednostki OSP Wrzosowo mieli bardzo ważne zadanie! Gdy renifery Świętego Mikołaja odpoczywały w Stajnia Dżezy, jadły sianko po długiej drodze, to właśnie  jednostka podjęła się dowiezienia Świętego Mikołaja do Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej we Wrzosowie, aby odwiedził naszych uczniów.
Elfy podpowiedziały Mikołajowi, że każde dziecko zasługuje na piękny prezent 🎅🎅🎅🎁🎁🎁


ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU 2022

30 listopada została dzieciom zorganizowana zabawa andrzejkowa przez panie czarodziejki. Były ciekawe eksperymenty, wróżby i wesoła taneczna zabawa. Za poczęstunek dziękujemy Radzie Rodziców.
Kinga Klug
Marlena Zdziobło
Marta Liberacka-Sobczyk


ANDRZEJKI 2022 W SZKOLE

Dnia 30 listopada w świetlicy wiejskiej we Wrzosowie Rada Rodziców szkoły podstawowej przygotowała andrzejkową zabawę z poczęstunkiem dla dzieci.

Dzień wcześniej salę przystroili uczniowie klas starszych.
Opiekę nad dziećmi sprawowali wychowawcy i pozostali nauczyciele.
Dzieci z klas młodszych zabawę rozpoczęły od rana w klasach gdzie uczestniczyły we wróżbach andrzejkowych. Następnie przemieściły się do wiejskiej świetlicy gdzie bawiły się przy muzyce tanecznej.
Uczniowie starsi zabawę rozpoczęli od 16.00 i bawili się przez trzy godziny.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PRZYGOTOWANIE ANDRZEJKOWEJ IMPREZY
RADZIE RODZICÓW SZKOŁY WE WRZOSOWIE
Piotr J, Magdalena K.


VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O IGNACYM ŁUKASIEWICZU

18 listopada reprezentacja naszej szkoły w składzie: Gabriela Minkiewicz kl.V, Mateusz Gawryszczak kl.V i Wojciech Kłodowski kl.V uczestniczyli VI Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu, który odbył się w rejonie działania Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego (SITPNiG) oddział Zielona Góra. Uczniowie rozwiązywali test dotyczący życia oraz dokonań Ignacego Łukasiewicza. Następnie zwiedzali ekspozycję Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze i wzięli udział w warsztatach „Niezwykła – zwykła woda”. Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce. Nagrody ufundowane przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza oraz patrona konkursu PKN Orlen S.A. – Oddział PGNiG w zielonej Górze wręczył Wiceprezes Zarządu SITPNiG Oddział Zielona Góra Damian Bogdanowicz. Uczestnicy wydarzenia wspólnie spędzili czas przy pizzy, gdzie mieli możliwość poznania uczniów innych szkół im. Ignacego Łukasiewicza i wymienić się doświadczeniami. Odwiedziliśmy również Planetarium Wenus. Koordynatorem wydarzenia była pani Małgorzata Siarnik. BYŁO SUPER.

KOPALNIA GAZU ZIEMNEGO KRNiG GORZYSŁAW OG DASZEWO

16 listopada przedstawiciele naszej szkoły: Mateusz Gawryszczak i Wojciech Kłodowski pod opieką pani Małgorzaty Siarnik byli gośćmi kopalni gazu ziemnego. Pan Zbigniew Nasiadko wraz z panem Robertem Bagińskim przeprowadzili krótką prelekcję poświęconą procesowi wydobycia gazu ziemnego i ropy naftowej. Spotkanie było bardzo interesujące i pozwoliło nam wzbogacić wiedzę o Ignacym Łukasiewiczu oraz przemyśle naftowym i gazowniczym w Polsce. BARDZO DZIĘKUJEMY ZA GOŚCINĘ.


LEKCJA MUZEALNA – POLSKIE SYMBOLE NARODOWE

W dniu 18.11.2022r. klasa VII I VIII wybrała się na lekcję muzealną zatytułowaną „Polskie symbole narodowe” do kołobrzeskiego Muzeum Oręża Polskiego. Uczniowie poznali  pochodzenie i historię  godła, flagi oraz hymnu polskiego.   Opowieści  prowadzącego zajęcia poparte były eksponatami historycznymi znajdującymi się w wybranych salach muzealnych. Zwiedzający aktywnie włączyli się w zajęcia, układali puzzle z godłem Polski oraz stworzyli „żywą flagę” naszego państwa.
Następnie obejrzeli ekspozycję poświęconą Polsce z okresu PRL.

Wyjazd zorganizowała pani Anna Najman


104 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Dla Niepodległej!
Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.

Józef Piłsudski

W dniu 10 listopada 2022 roku w naszej szkole Dzień Niepodległości uczczono uroczystą akademią,
w której udział wzięli uczniowie klas I-III oraz VII i VIII.
Apel rozpoczął się od odśpiewania hymnu państwowego o godzinie 11.11 aby zaznaczyć udział
w akcji ogólnopolskiej „Szkoła do hymnu”
Julia Kulbicka i Lena Kuśmirek zaśpiewały piosenkę pt. „Jest takie miejsce – Polska”. Uczniowie klas I- III poprzez recytację wierszy patriotycznych oraz inscenizację do piosenki „Co to jest niepodległość?” przypomnieli historię rozbiorów Polski. Laura Sobczyk urzekła wszystkich recytacją wzruszającego wiersza pt. „Modlitwa polskiej dziewczynki”.
Uczniowie klasy VII i VIII recytowali poezją patriotyczną przeplataną muzyką podkreślającą charakter uroczystości.
Prezentacja multimedialna przypomniała uczestnikom postacie,
które w dużym stopniu przyczyniły się do odzyskania niepodległości Polski,
a przemówienie Józefa Piłsudskiego do złączonych w I Kompanię Kadrową oddziałów Związków Strzeleckich i Polskich Drużyn Strzeleckich –
3 sierpnia 1914 r. uświadomiło nam atmosferę tamtych czasów.
Dekoracja przygotowana przez panią Agnieszkę Szydłowską- Andrzejewską dopełniła całość.

Podczas uroczystości obecni byli: pan Grzegorz Starczyk – wójt Gminy Dygowo, pani dyrektor szkoły- Ewa Baran oraz ksiądz parafii Wrzosowo Grzegorz Jagodziński.
Apel przygotowali uczniowie wraz z wychowawcami: Elżbietą Klechowicz, Małgorzatą Pluta, Magdaleną Kulbicką, Piotrem Jakubowskim.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
14 Października odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez uczniów  klasy V wraz z wychowawcą panią Magdalenę Zaleską-Paszkowską.
Podczas uroczystości przedstawiono nagrania filmowe ukazujące szkołę sprzed kilku dziesięcioleci, a mianowicie jak wyglądał strój ucznia, jak wyglądały klasy lekcyjne, jakich pomocy używali nauczyciele oraz w jakim klimacie prowadzone były zajęcia.
Po prezentacji uczniowie przedstawili krótkie, humorystyczne scenki z życia szkoły współczesnej, czyli naszej. Następnie wręczyli drobne upominki dla nauczycieli oraz zaproszonych  emerytowanych pracowników naszej szkoły.
Podczas uroczystości pan Robert Jaruzel  i Antonii Bernatowicz podziękowali pani dyrektor szkoły Ewie Baran za współpracę z Domem Pomocy Społecznej w Piotrowicach

Piotr.J


FESTYN RODZINNY

7 października 2022 roku na terenie naszej szkoły odbył się Festyn rodzinny. Specjalnie na tę okazję zostały przygotowane liczne atrakcje. Rodzinne spotkanie rozpoczęło się powitaniem przybyłych gości przez panią dyrektor Ewę Baran oraz nastąpiło otwarcie nowego szkolnego placu zabaw powstałego dzięki wsparciu Wójta Gminy Dygowo pana Grzegorza Starczyka oraz Stowarzyszenia Grot Dygowo.
W programie festynu była loteria fantowa, kiermasz taniej książki, stoiska gastronomiczne (ciasta, zapiekanki, bigos, pierogi, zupa gulaszowa, barszcz czerwony z pasztecikami, tosty, gofry, wata cukrowa, popcorn itp.) Dzięki uprzejmości pana Mariusza Klechowicza, dzieci mogły skorzystać z przejażdżek na gokartach, nauczyć się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, którą prowadzili strażacy OSP Piotrowice i Wrzosowo.
W ramach festynu odwiedziła nas Grupa Rekonstrukcyjna, która przygotowała wystawę sprzętu militarnego oraz prezentowała stroje żołnierskie. Można było zrobić sobie zdjęcie i posłuchać ciekawych opowieści.
Jednak największą atrakcją okazały się dmuchane zjeżdżalnie, na które dzieci co chwila ustawiały się w kolejce.
Na boisku sportowym odbyły się zawody sportowe z udziałem uczniów klas IV – VIII, które poprowadził pan Piotr Jakubowski.
Podczas trwania festynu można też było uczynić coś dobrego i zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Program koordynowany był przez panią Małgorzatę Plutę i panią Magdalenę Kulbicką.
Pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie. Zorganizowany festyn spełnił oczekiwania jego twórców, rodziców, dzieci i młodzieży uczestniczącej w zabawie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.

Z całego serca dziękujemy również naszym sponsorom:
Prezes Stowarzyszenia „SENIOR” Pan Antoni Bernatowicz
Koło Łowieckie „ŚWIT”
Hurtownia spożywcza „Per. FUH. Pieszko E.”
„Stara Piekarnia” Pan Radosław Wierzbicki
Pan Tomasz Krawczyk
Grupa Rekonstrukcyjna – Pan Daniel Lipski
Pan Mariusz Klechowicz
Pan Mariusz Śmielewski wraz z żoną
Pan Rafał Starczyk


🚦🚧🛑GMINNY TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE 🚦🚧🛑

Dnia 7 października odbył się w naszej szkole gminny turniej wiedzy o bezpieczeństwie w którym wzięły udział zerówki z Gminy Dygowo. Dzieci z grupy 5 latków ze Wrzosowa wiernie wszystkim kibicowały. Turniej był  doskonałą formą podniesienia poziomu świadomości  dotyczącej zagrożeń szczególnie na drodze. Potyczki turniejowe miały  również na celu rozwinięcie u dzieci umiejętności efektywnego współdziałania w grupie. Choć punktacja była bardzo zbliżona do siebie, to Jury w składzie naszych przybyłych gości podliczyło zdobyte przez uczestników punkty i tym sposobem zostały wyłonione miejsca:
I 6-latki Czernin
II 6-latki Wrzosowo
III 6-latki Dygowo
Przedszkolaki z naszej gminy świetnie się bawiły, a także wykazały się dużą wiedzą . Brawo!
Dziękujemy każdemu z osobna za przybycie.

Marta Liberacka-Sobczyk


OBCHODY XII ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA
w Publicznej Szkole Podstawowej im. I. Łukasiewicza we Wrzosowie

Jednodniowe Święto Tabliczki  Mnożenia  to dzień symboliczny. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.
Hasłem przewodnim było „Uczniowie sprawdzają czy nauczyciele tabliczkę znają”. Uczniowie klas IV – VIII brali udział w grach pozwalających zdobyć tytuł MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA. W klasach V-VIII odbyło się to w ramach gry w matematyczne karty, natomiast w klasie IV uczniowie pisali test z tabliczki mnożenia na czas.
Oto zdobywcy tytułów:
MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLASY IV – Patryk Zdziobło
MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLASY V – Wojciech Kłodowski
MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLASY VI – Kamil Krawczyk
MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLASY VII – Piotr Kopeć
MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLASY VIII – Kacper Szabrański
Zorganizowano również gry sportowe w towarzystwie tabliczki mnożenia. Skoki na skakance i skoki na jednej nodze, podczas których uczniowie wykrzykiwali wyniki tabliczki mnożenia.
Uczniowie klasy VII tworzyli PATROL EGZAMINACYJNY – nauczyciele i pracownicy obsługi  losowali zestawy i w ciągu trzech minut musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów. Do egzaminu przystąpiło: 8 nauczycieli oraz 2 pracowników obsługi. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” uzyskali  wszyscy – BRAWO.
Do akcji włączyli się również nauczyciele nauczania zintegrowanego, którzy dzięki własnej inicjatywie przeprowadziły gry i zabawy wprowadzające do tabliczki mnożenia. Uczniowie klasy III pod patronatem p. Elżbiety Klechowicz wykonali książeczkę z tabliczką mnożenia, następnie wykonali karty pracy oraz pograli w domino. Uczniowie klasy II pod patronatem p. Małgorzaty Pluty obejrzeli film i dowiedzieli się, czym jest tabliczka mnożenia oraz wykonały kilka prostych przykładów na tablicy multimedialnej.
Potem samodzielnie i bez żadnej pomocy w parach obliczały działania używając liści, które zebrały podczas jesiennego spaceru. Całkiem nieźle im poszło. To początek przygody klasy II z tabliczką mnożenia, która zapowiada się obiecująco.
Akcja była udana, sprawiła wiele radości uczniom, którzy zdobyli tytuł MT. Uświadomiła również, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

Koordynator –  Małgorzata Siarnik


Być jak Ignacy. Nauka w drodze!

27 września 2022 r. w ramach projektu „Być jak Ignacy” odwiedziło nas mobilne laboratorium Ignacego Łukasiewicza.
Uczniowie naszej szkoły od lat uczestniczą w projekcje „Być jak Ignacy”, którego celem jest przybliżenie sylwetek Wielkich Polskich Wynalazców między innymi samego Ignacego Łukasiewicza. Koordynatorem tego projektu jest mgr Małgorzata Siarnik, która wspólnie z grupą wybranych uczniów propaguje w szkole wiedzę o naszym patronie i przemyśle naftowym.
Z okazji przypadającej w tym roku 200. rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza – naszego patrona szkoły, wynalazcy lampy naftowej i twórcy przemysłu naftowego, przyjechał do nas NAUKOBUS „Być jak Ignacy”.
Ten niezwykły pojazd fundacji PGNiG przemierza Polskę, aby „rozpalać płomień wiedzy” wśród młodzieży szkolnej. Za sprawą naukowców NAUKOBUSA w jego gościnnym wnętrzu nasi uczniowie poznali działalność i osiągnięcia Ignacego Łukasiewicza, zwiedzili wystawę prezentującą historię oświetlenia, uczestniczyli w pokazach eksperymentów chemicznych, a także w warsztatach dotyczących wydobycia ropy i gazu. Mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Ignacym.

Niezapomniane wrażenia z zajęć na pokładzie NAUKOBUSA z pewnością pozostaną z nami na długo.

M. Siarnik


Dzień Piżamy
W dniach 26 i 27.09 w klasach 1-3 oraz przedszkolu odbył się Dzień Piżamy. Dzieci świetnie się bawiły wspierając przy tym Dzieci z oddziałów onkoloogicznych. Zebrana kwota została przeliczona w obecności wyznaczonych rodziców i wynosi ona łącznie 816,82 zł. Przelew zostanie dokonany na Fundację GDY LICZY SIĘ CZAS. Serdeczne podziękowania za piękny gest.

M L-S
EK MK MP AK-Z KK MZ

Dzień Przedszkolaka w kinie

Dzieci z grupy 5 i 6 latków Dzień Przedszkolaka spędziły w Multikinie w
 ramach projektu Edukacyjnego Moja Pierwsza Wizyta w Kinie. Dzieci zwiedzały obiekt z pracownikiem kina, zostały dzieciom przypomniane zasady zachowania się podczas seansu i z chęcią obejrzały ciekawy Film „Kacper i Emma najlepsi przyjaciele”. Dzieci otrzymały pamiątkowe certyfikaty.

M. L-S, M. Z


SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022

Akcja Sprzątanie Świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Kiedy 29 lat temu inicjowałam tę Akcję w Polsce, nie spodziewałam się, że dołączy do mnie tyle osób, firm, organizacji, szkół. Dziękuję, że w 3. weekend września każdego roku razem możemy posprzątać Polskę. Połączyło nas sprzątanie świata, więc i tym razem zróbmy wiele dobrego dla Matki Ziemi.
Mira Stanisławska-Meysztowicz
Przewodnicząca Rady Fundacji Nasza Ziemia


DZIEŃ KROPKI W SZKOLE
Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

Akcję prowadziły: pani Marta Liberacka-Sobczyk oraz pani Małgorzata Pluta 


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023 W NASZEJ SZKOLE
1 września 2022 r. wraz z uroczystym rozpoczęciem Nowego Roku Szkolnego 2022/2023 odbyła się w naszej szkole pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły Ewę Baran. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

uroczystość przygotowała pani Magdalena Kulbicka