im. Ignacego Łukasiewicza we Wrzosowie

Rok szkolny 2021/2022


,,5- 6 LATKI W SZKÓŁCE LEŚNEJ WE WŁOŚCIBORZU”

Dziś dzieci odbyły wycieczkę do pobliskiej lesniczówki. Zostały powitane przez Panią leśnik, która opowiedziała nam kilka ciekawostek na temat drzew i lasu. Z pozbieranych liści dzieci stworzyły ciekawą pracę plastyczną. Nie zabrakło zagadek i wesołych zabaw m.in. skoków w workach, przeciągania liny. Zjedliśmy również kiełbaski z grilla.

Marta Liberacka-Sobczyk


DZIEŃ DRZEWA

Dzieci wiedzą jak ważną rolę drzewa spełniają dla naszej planety, co dają ludziom, a co zwierzętom. Z tej okazji 6 latki oraz uczniowie klasy 1 posadzili za szkołą drzewo buk. Zapoznaliśmy się z obrazem „Drzewo Życia” Gustava Klimata. 6 latki wykonały również pracę plastyczną wykorzystując technikę frottage odkrywając liście pod kartką papieru, a także wykonały pracę plastyczno-techniczną drzewo – z torebki papierowej. Dziękuję rodzicom Mai za podarowanie sadzonki drzewa.

Marta Liberacka-Sobczyk


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE
14 października 2021
Program artystyczny przygotowały dzieci przedszkolne oraz uczniowie z klas od I do V  wraz z wychowawcami: panią Matą Sobczyk-Liberacką, Aleksandrą Klechowicz, Małgorzatą Pluta, Klżbietą Klechowicz, Magdaleną Kulbicką, Magdaleną Zaleską-Paszkowską, Małgorzatą Siarnik.
Jesienną scenerię przygotowała pani Renata Wróblewska wraz z pracownikami obsługi szkoły.
W programie udział wzięli:
recytatorzy, modele przedstawiający trendy mody w edukacji, tancerka.


OBCHODY XI ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA
w Publicznej Szkole Podstawowej im. I. Łukasiewicza we Wrzosowie

Jednodniowe Święto Tabliczki  Mnożenia  to dzień symboliczny. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Pierwszym etapem było przygotowanie do akcji, czyli rejestracja na stronie www.wmtday.org, opracowanie programu akcji XI WMTDay 2021, przygotowanie plakatów  i rozwieszenia ich w szkole.
Hasłem przewodnim egzaminu było „Spełniaj marzenia z tabliczką mnożenia”. Uczniowie klas IV – VIII brali udział w grach pozwalających zdobyć tytuł MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA. W klasach IV-VI odbyło się to w ramach gry w matematyczne karty, natomiast w klasach VII –VIII uczniowie pisali test z tabliczki mnożenia na czas.
Oto zdobywcy tytułów:
MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLASY IV – Wojciech Kłodowski
MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLASY V – Jan Jaruzel
MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLASY VI – Piotr Kopeć
MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLASY VII – Natan Zdziobło
MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLASY VIII – Jakub Strzelecki
Zorganizowano również gry sportowe w towarzystwie tabliczki mnożenia. Skoki na skakance i skoki na jednej nodze, podczas których uczniowie wykrzykiwali wyniki tabliczki mnożenia
Do akcji włączyli się również nauczyciele nauczania zintegrowanego: p. Elżbieta Klechowicz, p. Magdalena Kulbicka oraz p. Małgorzata Pluta, które dzięki własnej inicjatywie przeprowadziły gry i zabawy wprowadzające do tabliczki mnożenia: „Zamieniamy dodawanie na mnożenie”, „Mecz piłkarski”, nauka wierszyka o tabliczce mnożenia oraz konkurs na Mistrza Tabliczki Mnożenia w granicach 1 i 2.
Na koniec nastąpiło podsumowanie akcji oraz przesłanie sprawozdania do Organizatora Głównego.

Akcja była udana, sprawiła wiele radości uczniom, którzy zdobyli tytuł MT. Uświadomiła również, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

Koordynator –  Małgorzata Siarnik

 


Nastrój wyrażony kolorem” w 6 latkach.
W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa Sztuką” dzieci  przedstawiły i omówiły podstawowe emocje i sposoby ich wyrażania.  Wykonały  również dwie prace plastyczne jedną z papierowego talerzyka pt. „Co ja czuję” oraz kolejną „Barometr emocji” w którym dzieci oznaczały każdy nastrój pasującym według nich kolorem. Podczas czytania tekstu literackiego dzieci rozpoznawały nastrój głównych bohaterów.
mgr Marta Liberacka-Sobczyk


Nasi uczniowie klasy VI wzięli udział w Małym Memoriale Michała Barty, który odbył się w dniu 9 września 2021 roku na stadionie lekkoatletycznym przy LO im. Mikołaja Kopernika. Zaprezentowali się z jak najlepszej strony. 
Wszyscy przywieźli złote medale i pamiątkowe koszulki oraz wspaniałe wrażenia.


Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022
w Szkole Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza
Tradycyjnie w dniu 1 września nastąpiła inauguracja szkolnych zajęć.
Ze względu na obostrzenia sanitarne tylko klasa pierwsza uczestniczyła w uroczystym apelu przygotowanym przez wychowawczynię panią Małgorzatę Pluta, oraz uczniów klas młodszych pod kierunkiem pani Magdaleny Kulbickiej.
Podczas uroczystości pan Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk przywitał panią Ewę Baran na stanowisku dyrektora szkoły.
Pani Dyrektor dokonała pasowania na ucznia dzieci rozpoczynające naukę w klasie pierwszej.
Pan wójt oraz zaproszeni goście życzyli pierwszoklasistom samych sukcesów szkolnych.

Powodzenia!