im. Ignacego Łukasiewicza we Wrzosowie

ROK SZKOLNY 2021/2022


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
2021/2022
Nadszedł czas podsumować okres nauki, pożegnać absolwentów i rozpocząć wakacje.
24  Czerwca o godzinie 10.30 w naszej szkole rozpoczął się uroczysty apel, na który przybyli zaproszeni goście, rodzice, uczniowie i nauczyciele.
Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Kamińska. Dyrektor Szkoły pani Ewa Baran wręczyła wyróżnionym uczniom świadectwa szkolne oraz nagrody, na które zasłużyli sobie osiągając bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, pracę w Samorządzie Uczniowskim oraz niosąc pomoc potrzebującym.
Pan Robert Jaruzel wyróżnił wolontariuszki pomagające w Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach.
Pamiątkowe dyplomy z rąk pani Dyrektor otrzymały osoby wspierające szkołę.
Pan Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk wręczył najsympatyczniejszym uczniom vouchery uprawniające do wyjazdu wakacyjnego w okolice Zakopanego.
W ten sposób  szkoła i gmina promuje życzliwość, koleżeńskość, bezinteresowność oraz zachowania prospołeczne.
Następnie uczniowie klasy ósmej złożyli ślubowanie i przekazali sztandar szkoły młodszym uczniom z klasy siódmej.
Po części oficjalnej uczniowie klasy ósmej przedstawili program artystyczny na, który złożyły się: prezentacje multimedialne, scenki z życia szkoły, recytacja wierszy oraz taniec o nazwie „Belgijka” i „Taniec wakacyjny” w wykonaniu dziewcząt.
Uroczystość zakończyło pożegnanie wychowawczyni pani Wiolety Burtowy  przez ósmoklasistów. Apel przygotowała klasa VIII.

Piotr J.


ZAWODY POŻARNICZE
W sobotę 11 czerwca na stadionie we Wrzosowie odbyly sie Gminne Zawody Sportowo – Pozarnicze. Do rywalizacji poza seniorami stanęły również jednostki młodzieżowe.W tej kategorii rywalizowały: „Maluchy” grupy mieszane ,dwie drużyny OSP Dygowo, drużyna OSP Stojkowo i OSP Wrzosowo grupa mieszana. Reprezentanci Wrzosowa to uczniowie naszej Szkoły Julie Kamińska i Maciaszek, Martyna Wójcik, Milena Krejner i Kornel Wasilewski. Ten zespół zajął I miejsce w swojej kategorii. Brawo!


FINAŁ RECYTATORÓW
W dniu 6 czerwca 2022r. w Koszalinie odbył się finał konkursu recytatorskiego „Ptaki, ptaszki, ptaszęta polne”. Powiat kołobrzeski reprezentowal uczeń kl. 4 Mateusz Gawryszczak. GRATULACJE!!! Życzymy dalszych sukcesów! 😊
M.D.


CZERWONY KAPTUREK
6 Czerwca uczniowie z klasy VII uczęszczający na koło języka angielskiego wystąpili w przedstawieniu ” Little Red Riding Hood”. Przedstawienie było w języku angielskim, było dwóch narratorów Olivier i Kacper. Nie był to typowy Czerwony Kapturek, ponieważ przez przypadek pojawił się Batman oraz Śpiąca Królewna a kurier DPD dostarczył koszyk do babci. Po przedstawieniu była chwila dla reportera czyli zdjęcia z ulubionymi postaciami. Efekty dźwiękowe przygotowali chłopcy z klasy VIII, którym bardzo dziękujemy za pomoc. 🐺
M.Z-P


GMINNA SPARTAKIADA DZIECI I MŁODZIEŻY
DYGOWO 10 CZERWCA 2022

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie rekreacyjno-sportowej, która miała na celu integrację oraz popularyzację aktywnego stylu życia.
Na trzech boiskach rywalizację toczyli uczniowie ze szkół podstawowych gminy Dygowo. Część sportową prowadzili nauczyciele. Słodki poczęstunek i grillowane kiełbaski serwowali rodzice, a nagrody ufundowała Gmina Dygowo.

Piotr J.


KARTA ROWEROWA

Dnia 7 czerwca uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza przystąpili do egzaminu na kartę rowerową.
Celem egzaminu było:

· popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego,

· kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze,

· popularyzowanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy,

· popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Egzamin składał się z dwóch części, teoretycznej i praktycznej.

Wszyscy uczniowie pomyślnie zdali egzamin.

Wszystkim posiadaczom pierwszego w życiu „prawa jazdy”

Gratulujemy.
Karol B.


WYCIECZKI SZKOLNEDolina Fantazji w Sierakowie Słowińskim
W dniu  swojego święta – 1 czerwca uczniowie klas III – VI wyjechali do Sierakowa odwiedzić Dolinę Fantazji (dawna Wioska Hobbitów)
Oto zapowiedź tego co ich tam mogło spotkać:

Szlakiem Mrocznej Przygody

Uczestnicy wyruszają szlakiem leśnym
w poszukiwaniu mrocznej przygody.

  • Na trasie mają odnaleźć tajemnicze postacie,
  • Wykonać zadania i bezpiecznie powrócić na plac Doliny Fantazji.
  • W programie: zabawy na placu, warsztaty manualne, zwiedzanie.
    Czy im się podobało…..?

Wycieczkę zorganizowała pani Magdalena Zaleska-Paszkowska


Muzeum Zamkowe w Malborku

Zakon krzyżacki to jeden z trzech największych, obok joannitów i templariuszy, korporacji zakonno-rycerskich, jakie powstały na fali krucjat w XI i XII wieku. Jego pełna nazwa w tłumaczeniu
na język polski brzmi Zakon Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie. Powszechnie zwany jest zakonem krzyżackim lub zakonem niemieckim.  Siedziba zakonu mieściła się właśnie w Malborku, dokąd udała się wycieczka szkolna uczniów klas starszych z naszej szkoły. Po drodze czas urozmaiciły nam parki roztywki rozmieszczone na naszej trasie.

Wycieczkę zorganizowała pani Anna Najman


  Dla Mamy i Taty 5 i 6 latki 
Dzisiaj 5 i 6 latki zaprezentowały występ artystyczny dla rodziców

 „Na wiosennej łące”. Dzieci piosenką, wierszem i tańcem podziękowały rodzicom za ich miłość, cierpliwość i troskę . Przygotowały również piękne laurki.
Marta Liberacka-Sobczyk


PODSUMOWANIE PRZEDMIOTOWYCH KONKURSÓW DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ KURATORIUM OŚWIATY SZCZECINIE W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Konkurs Języka Angielskiego – Kacper Szabrański w etapie rejonowym uzyskał 25 punktów, Amelia Banasiak zdobyła 21 punktów.

Konkurs Matematyczny – do konkursu przystąpiły: Amelia Banasiaki Bianka Bednarska. Obie uczennice awansowały do etapu rejonowego.

Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie – do etapu rejonowego dostała się Bianka Bednarska i uzyskała 22 punkty.

Konkurs Historyczny – do etapu rejonowego zakwalifikowały się: Bianka Bednarska i Julia Kamińska, jednak uzyskany wynik nie pozwolił wystąpić w etapie wojewódzkim.

Konkurs Języka Polskiego – na poziomie rejonowym najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy VII Magdalena Seretna zdobywając 22 punkty, bardzo niewiele brakło do zakwalifikowania się do konkursu wojewódzkiego, drugi wynik uzyskała Amelia Banasiak zdobyła 19 punktów.

Konkurs Biologiczny – do etapu rejonowego awansował Kajetan Dopart  jednak tutaj nie osiągnął sukcesu,  natomiast druga uczestniczka Bianka Bednarska przez ten etap pewnie przebrnęła z wynikiem 90% co dało prawo udziału w konkursie wojewódzkim.
Etap wojewódzki Bianka zakończyła sukcesem uzyskując tytuł „finalisty” co stanowi  bardzo duże osiągnięcie i motywuje do dalszej pracy.
W tym miejscu chciałbym przypomnieć, iż Bianka już od VI klasy brała udział w konkursach biologicznych zawsze awansując do etapu rejonowego.
Osiągnięty wynik pozwoli uzyskać dodatkowe 7 punktów podczas rekrutacji do szkoły średniej.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursów przedmiotowych.
Piotr J.


NIE TYLKO BIOLOGIA
Dnia 12.04.2022r. w Społecznym Liceum Ogolnokształcacym im.Z.Herberta w Kołobrzegu odbył się XIII konkurs recytatorski” Mała Herbertiada”. Bianka Bednarska, uczennica klasy VIII, reprezentowała naszą szkołę w kategorii klas VII-VIII.
Poziom konkursu był bardzo wysoki. Oceniano przede wszystkim zrozumienie wykonywanego utworu autorstwa Z.Herberta.
Nie przeszkodziło to jednak Biance zdobyć Wyróżnienia w swojej kategorii wiekowej.
Gratulacje!  MP


SUKCES BIANKI W KONKURSIE WIEDZY
11 kwietnia 2022 roku w V LO im. Stanisława Lema odbył się Międzyszkolny Konkurs Biologiczny dla Uczniów Szkół Podstawowych. W konkursie wzięło udział 39 uczniów z 16 szkół. Osoby, które otrzymały największą ilość punktów i przekroczyły próg 75 % prawidłowych odpowiedzi otrzymują tytuł Laureata i 1 punkt dodatkowy podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w województwie zachodniopomorskim.
Miło nam poinformować, że wśród laureatów na zaszczytnym III miejscu znalazła się Bianka Bednarska- uczennica klasy VIII
Ogromne Gratulacje!
MP
https://vlokoszalin.pl/lista-laureatow-miedzyszkolnego-kon…/


SZKOLNY KONKURS TAŃCA
 Emocje były niesamowite, możemy wychwycić je na zdjęciach.

29 kwietnia był Międzynarodowy Dzień Tańca, dlatego w naszej szkole odbyły się konkurs tańca. Uczniowie przygotowali układy taneczne w duetach, solo lub grupowo. Komisja ,która oceniała zmagania każdego uczestnika przydzielała punkty od 1 do 10. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. A oto nagrodzeni :
I miejsce : klasa III,  Magdalena Seretna, Aleksandra  Kowalska i Laura Skrobek
II miejsce Milena Chudziak
III miejsce Paulina Burawska, Maja Kiedrowska oraz Grupa Pani Hani czyli dziewczyny z klasy VIII chodzące na zajęcia taneczne : Bianka,Zuzia,Magdalena, Mariona,Amelia,Ola,Milena
Wyróżnienie otrzymali :
Jan Supko, Maja Wasilewska, Kasandra Miśkiewicz,  Alan Kowalski, oraz Oliwia Tyrakowska i Wiktoria Grzebieniak

Przygotował Samorząd Uczniowski. Gratulujemy!


MAJOWE ŚWIĘTO W SZKOLE

W ramach obchodów Świąt Majowych w naszej szkole w dniu 29.04.2022r.odbył się w  uroczysty apel  przygotowany przez uczniów klasy VIII-ej, w formie montażu muzyczno-słownego ,podczas którego uczniowie:
-śpiewali znane piosenki patriotyczne
-obejrzeli prezentację o Konstytucji 3 Maja
-został przeprowadzony wśród uczniów quiz wiedzy o świętach narodowych obchodzonych 1 MAJA , 2 MAJA i 3 MAJA
-a także nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów przeprowadzonych na tę okoliczność .
W naszej szkole już wcześniej, mianowicie 3 tygodnie przed Majówką zostały zorganizowane działania towarzyszące obchodom Świąt Majowych.
Odbyły się 3 konkursy:
-Konkurs plastyczny ,,GODŁO POLSKI”
-konkurs literacki ,,WIERSZ PATRIOTYCZNY”
-konkurs  ,,TEST WIEDZY O KONSTYTUCJI 3 MAJA”
Na terenie naszej placówki została również przeprowadzona sonda wśród uczniów ,,CZYM JEST PATRIOTYZM  w formie filmików.
Rozstrzygnięcie  konkursów i prezentacja sondy uczniowskiej miały miejsce podczas uroczystego apelu.
Wszyscy uczniowie ,którzy wzięli udział w konkursach otrzymali
pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci książek ,notesów i słodyczy.
Wioletta B.


MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPÓW
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
Dzisjaj 27 kwietnia swoje umiejętności zaprezentowali chłopcy grający w piłkę nożną. Trafiliśmy do grupy z drużynami: SP 6 Kołobrzeg, SP 3 Kołobrzeg, SP Dźwirzyno.
Zajęliśmy III miejsce w grupie i nie awansowaliśmy do walki o medale.
Pogoda i nastroje dopisały.
Piotr J.


PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE

Troje uczniów z gminy Dygowo zakwalifikowało się do finału Wojewódzkiego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”.
Wśród nich jest uczeń naszej szkoły Mateusz Gawryszczak. Jest to ogromne osiągniecie! Gratulujemy i życzymy sukcesu w następnym etapie!
MP
https://gminadygowo.pl/…/4364-sukces-trojga-uczniow-z-gminy…


WOLONTARIAT  SZKOLNY –„ POMOC  dla UKRAINY”

W obliczu tragicznej sytuacji na  Ukrainie-  Szkolny Wolontariat wraz z całą   społecznością włączył się w pomoc naszym sąsiadom.
W dniach od 01 -03 marca 2022r  w naszej placówce  odbyła się  zbiórka  darów  tj .kosmetyków, chemii i środków opatrunkowych dla obywateli Ukrainy.
Każdej klasie od przedszkolaków 3,4,5i 6 latków aż do uczniów klasy VIII zaproponowaliśmy przyniesienie określonych darów , które  następnie zostaną  przekazane dla mieszkańców Ukrainy.  Dzięki ofiarności Rodziców, zaangażowaniu uczniów i nauczycieli zebraliśmy 15 dużych kartonów produktów. Wolontariusze  ze Szkolnego Koła Wolontariatu w szczególności dziękują za pomoc   pakowania darów  Pani Renacie Wróblewskiej i Pani Kindze Pankiewicz.
Wolontariusze wraz z opiekunami Anna Najman i Martą Minkiewicz   składają gorące podziękowania wszystkim ofiarodawcom: Uczniom i ich Rodzicom oraz Wychowawcom za ogromną hojność serca, życzliwość i zaangażowanie.

Marta M.   Anna N.


DZIEŃ ZIEMI W SZKOLE
22 Kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Był to świetny moment , aby zwrócić uwagę na stan Niebieskiej Planety, w jakiej znajduje się kondycji, co możemy zmienić, aby została w jak najlepszym stanie na dalsze stulecia.
My postanowiliśmy zwrócić uwagę na zanieczyszczenie środowiska sprzątając najbliższe tereny wokół szkoły.
Akcję podsumowaliśmy wspólnym grillowaniem.

Piotr J.   Wioletta B.


Wspomnienia walk o Kołobrzeg

Dziewczęta z klasy VII z okazji Dnia Mężczyzn zaproponowały kreatywny sposób świętowania tego dnia. Zorganizowały dla swoich kolegów z klasy wycieczkę pociągiem do Kołobrzegu. Okazało się , że w dobie rozwoju technologii transportu i komunikacji dla niektórych z nas była to pierwsza samodzielna jazda pociągiem
Integracyjny wyjazd do Kołobrzegu dnia 10.03.2022 roku był doskonałą okazją do wspólnych rozmów podczas spaceru nadmorskim parkiem i brzegiem morza. Te beztroskie chwile uwieczniliśmy na zdjęciu .
Nie zabrakło również krótkich wspomnień z lekcji historii. Pod pomnikiem „ Sanitariuszki” z panią Agnieszką Szydłowską- Andrzejewską poznaliśmy kilka ciekawostek z czasów II wojny światowej dotyczących walk o Kołobrzeg. Warto dodać, że właśnie w dniach 4-18 marca 1945 roku miała miejsce Bitwa o Kołobrzeg i była to jedna z głównych bitew operacji pomorskiej podczas II wojny światowej.

Spacer po Kołobrzegu zakończyliśmy posiłkiem w McDonalda’s. Inicjatywa dziewcząt klasy VII okazała się dla doskonałą formą połączenia świętowania tego co współczesne z patriotyzmem lokalnym.

Klasa VII z Panią Agnieszką Szydłowską- Andrzejewską i Wychowawcą.


GMINNE MISTRZOSTWA W PIŁCE NOŻNEJ
W ramach Igrzysk Dzieci w szkole podstawowej w Dygowie rozegrane zostały mecze o mistrzostwo chłopców i dziewcząt.
Naszą szkołę reprezentowali chłopcy zajmując drugie miejsce.
Tylko zwycięzcy mają prawo reprezentować gminę podczas zawodów powiatowych, a zostali nimi gospodarze. Gratulujemy!

Piotr J.


DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
Po przerwie spowodowanej pandemią do cyklu zawodów sportowych wróciły drużynowe przełaje rozgrywane od kilku lat w Ustroniu Morskim.
Nasza reprezentacja też wystartowała. Chłopcy zaznaczyli swój udział,
a dziewczęta starsze stanęły na podium i odebrały srebrne medale ustępując tylko gospodyniom. Gratulacje!
Skład sreberek: Martyna Wójcik, Bianka Bednarska, Aleksandra Russ, Milena Krejner, Nikola Dopart

Piotr J.


KONKURS RECYTATORSKI
W piątek 8 kwietnia w świetlicy w Dygowie odbyły się gminne eliminacje 53. Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki, Ptaszęta Polne”. Laureaci z naszej szkoły to:
-Kategoria „Ptaszęta” (kl. I-III)- 1. miejsce zajęła Laura Sobczyk,
-Kategoria „Ptaszki” (kl. IV-VI)- 2. miejsce zajął Mateusz Gawryszczak
– Kategoria „Ptaki” (klasy VII-VIII)- 1. miejsce zajęła Magdalena Seretna.
Szczegóły w linku:
KONKURS
MP


PALMA WIELKANOCNA
W tegorocznym konkursie „Palma Wielkanocna” wzięli udział uczniowie naszej szkoły, począwszy od pięciolatków (praca plastyczna), klasy 0-III (konkurs rodzinny) po klasy IV- VIII (konkurs klasowy).
W czwartek- 7 kwietnia zostały wręczone dyplomy oraz nagrody, które ufundowała Rada Rodziców Szkoły
Wszyscy stanęli na wysokości zadania i wykazali się wielką kreatywnością i starannością wykonania, a nade wszystko wielkim zaangażowaniem, czego dowodem jest ogromna ilość przepięknych palm. Wszyscy uczestnicy, których palmy można podziwiać na Mszy Świętej w Niedzielę Palmową o godz. 9.00 zasługują na wielkie wyrazy uznania i podziwu.
Bardzo dziękujemy zarówno dzieciom jak i rodzicom.
M.P. A.N.


WARSZTATY PRZYRODNICZE
23 marca klasy II-V pojechały do miejscowości Gwizd do lasu 🌲🌳 na warsztaty przyrodnicze zorganizowane przez Nadleśnictwo Gościno. Tam dzieci miały okazję poznać pracę leśnika jego obowiązki .Bardzo dobrze dzieci odpowiadały na pytania zadawane czyli przyroda nie jest im obca 👍Oto fotorelacja z wyjazdu.

M.Z-P,   M.K,   M.S,   E.K,   R.S

DZIEŃ BEZ PLECAKA
To kolejna propozycja  Samorządu Uczniowskiego na „nudny dzień w szkole”

Pomysłowość uczniów nie zna granic?


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W SZKOLE

„Wrzoso—maniacy fair grają i się nigdy nie poddają!”

6 latki takim hasłem rozpoczęły Olimpiadę Sportową w Czerninie.
Nasze przedszkolaki zajęły III miejsce, bawiąc i angażując się całym sercem. Poznały czym jest rywalizacja i ile  niesie ze sobą emocji. W zawodach sportowych  zdobywając punkty wzięły oczywiscie udział Panie Dyrektorki, Pan Wójt oraz wychowawczynie grup przedszkolnych.
Dziękujemy za zaproszenie.

Marta Liberacka-Sobczyk.

Pokaz mody wiosennej w wykonaniu uczniów klas I-III.

„Marzanno! Marzanno! Ty zimowa panno! Zimę tu żegnamy – wiosnę przywitamy!”

Wiosna jest najpiękniejszą porą roku i wszyscy na nią czekamy z wielką niecierpliwością. Dlatego też, Pierwszy Dzień Wiosny dzieci  przywitały wiosennym pokazem mody. Potem barwnym, radosnym i głośnym korowodem niosąc przed sobą Marzanny, dzieci pod opieką wychowawców pomaszerowały na szkolne podwórko. Na zakończenie wspólnie rytmizowały tekst: „Marzanno! Marzanno! Ty zimowa panno! Zimę tu żegnamy – wiosnę przywitamy!”. Zgodnie z tradycją spaliliśmy Marzanny, dbając przy tym o bezpieczeństwo. Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

M.K.

Klasy starsze w Pierwszy Dzień Wiosny wybrały się do koszalińskiego Multikina na projekcję filmu ” Skarb Mikołajka”


PIERWSZA POMOC WŚRÓD NAJMŁODSZYCH
Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważne i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Istotne jest to by już najmłodsi nabywali praktycznych umiejętności i oswajali się z ideą pomagania. W tym celu w środę 9 marca gościliśmy w Naszej Szkole Strażaków OSP Piotrowice, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy, w tym resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Za co bardzo dziękujemy!!!

 


DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet klasy I-III wzięły udział w finałowych warsztatach realizowanego programu „Superbohaterki” stworzonego przez fundację Kosmos dla Dziewczynek.

Poznały wspaniałe Polki m. in. Wandę Rutkiewicz, Simon Kossak, Jadwigę Andegaweńską, Krystynę Skarbek czy Stephanie Kwolek. Dowiedziały się, jak żyły, czego dokonały i co było dla nich ważne. Zobaczyły, jakie wyjątkowe moce i talenty zdecydowały o ich wielkości albo sukcesie.
Wybrały swoją i klasową Superbohaterkę. 🦸‍♀️
Na zakończenie wzięły udział w spotkaniu z Panią Heleną Rudzis- Gruchała.
Pani Helena opowiedziała o sobie, o tym jak ciężko pracowała by osiągnąć zamierzone cele. Okazało się to wcale nie takie trudne 😉 wystarczy wierzyć w siebie i podążać za marzeniami, a dobry kontakt z ludźmi sprawi, że będą nam sprzyjać.
Serdecznie dziękujemy Pani Helena Rudzis-Gruchała za spotkanie oraz mądre rady, które dzieci na długo zapamiętają.
A co potem?
Były życzenia, laurki, kwiaty i słodycze!🌹🍬

Szkoda, że Dzień Kobiet jest tylko raz w roku 😁

DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU: link do filmu: https://www.facebook.com/104817557948717/videos/1516908965372152


DZIEŃ KOTA? TAK!

🐈‍⬛17.02.- Dzień Kota 🐈

Tak dziś świętowały dzieci
z przedszkola i klas I- IV.
Zapraszamy do fotorelacji.


WALENTYNKI
W naszej szkole odbyły się Walentynki ❤❤❤Była poczta walentynkowa 💌💌💌organizowana przez klasę IV.Uczniowie otrzymali swoje Walentynki a dla uczniów klas V-VIII które są na nauczaniu zdalnym przesyłamy wirtualnie Walentynki zrobione przez klasy I-IV. Życzymy miłego dnia pełnego radości i miłości ❤M.Z.-P.

 


KOLĘDOWANIE
W czwartek, przed feriami (27.01) klasy I-IV odpowiedziały na wyzwanie Samorządu Szkolnego na zaprezentowanie wcześniej wylosowanych kolęd. Niestety przez przejście na nauczanie zdalne przed świętami prezentacje nie mogły odbyć się we wcześniej ustalonym terminie.

Również tego dnia odbył się Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek, gdzie uczniowie indywidualnie, w duetach, lub zespołach prezentowali wcześniej przygotowane utwory.
Była to okazja do wspólnego śpiewu oraz spędzenia mile czasu.
Koncerty uczniów otworzył spektakl klasy IV.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.
M.P., M.P.-Z., A.N.

30 STYCZNIA 2022 ROKU TO DZIEŃ WOŚP
Dziś pomimo niesprzyjającej aury uczenice naszej Szkoły, Jula i Zuzia wraz z Jagodą i Gabrielem z SP w Czerninie zbierali pieniądze, na terenie Wrzosowa i Skoczewa, na rzecz WOŚP. Dochód z 30 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie przeznaczony na wsparcie i zakup sprzętu na oddziały okulistyczne.Gminny finał największej w Polsce Orkiestry odbędzie się w Czerninie w Świetlicy wiejskiej o godzinie 16.Zapraszamy.


BAL KARNAWAŁOWY
Bal Karnawałowy w grupie maluchów. 🎉🎊🤩 Zabawa była przednia, co widać na zdjęciach. 😁

 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

„Niechaj dziadzio z babunią tak nam długo żyją,

póki komar i mucha morza nie wypiją.
A ty mucho, ty komarze, pijcie wodę powoli,
niech się dziadzio z babcią nażyją do woli!”
Wszyscy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzosowie składają najlepsze życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka i zapraszają do obejrzenia przedstawienia on-line:
Liki do filmów
Szkoła

M.K


PIERWSZA POMOC W SZKOLE
W dniu 17 stycznia 2022r. zagościła w naszej szkole Ochotnicza Straż Pożarna z Wrzosowa.

           Pani Angelika Ohl, Pan Łukasz Martyniec oraz Pan Marek Strzałkowski przypomnieli klasie VIII, jak ważna jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Wiemy, że naszym obowiązkiem jest  udzielenie wsparcia osobie będącej w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia na miarę własnych możliwości, umiejętności i wiedzy. W tych pierwszych sekundach i minutach, które są najważniejsze dla życia człowieka nikt nie ma prawa tego zignorować.

Zanim dotrą na miejsce służby ratunkowe możemy uratować komuś życie!
M.K


STYCZNIOWE MISTRZOSTWA SZKOŁY

W styczniu odbyły się Mistrzostwa Szkoły w skoku wzwyż oraz par siatkarskich na małym boisku.
W konkursie skoku wzwyż udział wzięli uczniowie klas IV do VII.
Najlepsze wyniki osiągnęli w kategorii chłopców:
1. Alan Zdziobło – 120 cm.

2. Szczepankowski Mateusz – 110 cm.
Wśród dziewcząt:
1. Klaudia Surdyk – 110 cm.
2. Roksana Jastrzębska – 105 cm
W rywalizacji par siatkarskich na podium stanęli:

1. Aleksandra Russ i Mariona Kajtek
2. Łukasz Kasimierski i Maciej Falgowski
3. Jan Jaruzel i Memati Werner.

Piotr Jakubowski
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!


BIAŁO- NIEBIESKA EMIGRACJA – czyli zbiórka karmy dla Schroniska w Kołobrzegu

Z inicjatywy Przedszkolaków ( 3 i 4 latków)  w listopadzie  2021 uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli  się również w  wsparcie akcji – II Edycji zbiórki karmy dla Schroniska w Kołobrzegu. Przez okres dwóch tygodni czekaliśmy na dary serc dla zwierzaków w postaci mokrej i suchej karmy. Po raz kolejny  uczniowie naszej szkoły zaskoczyli nas swoją dobrodusznością.  Warto podkreślić, że wśród naszych darczyńców byli też tacy, którzy kilkakrotnie przynosili karmę dla psiaków i kotów.  Do akcji przyłączyli się również nasi nauczyciele.

Dzięki pomocy DPS w Piotrowicach nasi wolontariusze dostarczyli karmę dla zwierzaków i spędzili kilka niezapomnianych chwil w schronisku. Poznaliśmy też  historie niektórych porzuconych i chorych zwierzaków, których właściciel przestali się  nimi opiekować i porzucili je np. koło śmietników, uwiązali do drzewa  w lesie . Z łezką w oku słuchaliśmy tych historii i zastanawialiśmy się skąd taka znieczulica wśród współczesnego społeczeństwa.

Tym bardziej kierujemy dziś do Wszystkich Miłośników Pasiaków i Kociaków  gorące podziękowania

Nasz pobyt uwieczniliśmy na zdjęciach.

Anna Najman


Bombkowe szaleństwa choinkowe

14 grudnia uczniowie klas IV- VIII  odwiedzili niewielką miejscowość w powiecie koszalińskim. W Nacławiu mieści się zakład produkcji ozdób choinkowych, w którym uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć proces powstawania bombki od samego początku.

W pierwszym etapie młodzież zapoznała się ze sposobem dmuchania bombek. Specjalne szklane rurki, zwane odciągami, to element niezbędny do produkcji bombek. To do nich wdmuchuje się powietrze i to właśnie z tych rurek powstają bombki choinkowe. Rozgrzewa się je nad gazowymi palnikami  do wysokich temperatur, a następnie wdmuchuje w nie powietrze. Na tym etapie najtrudniejszym zadaniem jest formowanie kształtu – o ile klasyczna kula wydaje się być prosta, o tyle osiągnięcie kształtu popularnych „łezek” czy też „sopli” wymaga nie lada umiejętności osoby wykonującej bombkę.
Drugim etapem produkcji bombek jest „srebrzarnia”, gdzie od wewnątrz zostają pokryte azotanem srebra.  Potem nasi uczniowie mieli okazję podziwiać  najciekawszą salę – dekoratornię, w której powstają prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia.
Na zakończenie nasi uczniowie  uczestniczyli w procesie dekorowania własnej bombki. Ta inspirująca zabawa dostarczyła im wspaniałych wrażeń i satysfakcji z własnoręcznie wykonywanej pracy. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w  świąteczny bożonarodzeniowy  nastrój.

Anna Najman


SZLACHETNA PACZKA
Drogi Darczyńco,
dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historię Rodzin, które mają mniej szczęścia w życiu!

Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim
bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.
Dziękujemy, że pomagasz osobom, którym zabrakło szczęścia.
Wolontariusze Szlachetnej Paczki


SZKOŁA WRZOSOWIE JUŻ OD 14 LAT MA SWOJEGO PATRONA

Publiczna Szkoła Podstawowa  we Wrzosowie od 14 lat nosi imię Ignacego Łukaszewicza. Dokładnie 6 grudnia 2007 roku odbyły się uroczystości nadania imienia Szkole, przekazanie sztandaru oraz otwarcie Izby Patrona, w której znalazły się przedmioty z epoki związane z górnictwem oraz przetwarzaniem ropy naftowej.
W czternastą rocznice nadania imienia Szkole 17 grudnia 2021 roku w sali gimnastycznej pod kierunkiem p. Małgorzaty Siarnik odbyły się uroczystości upamiętniające ten dzień.
Na wstępie przypomniana została postać Ignacego Łukasiewicza, jego życie, dokonania i zasługi dla społeczności. W roli Ignacego Łukasiewicza wystąpił Mateusz Gawryszczak. Następnie pod kierunkiem pana Piotra Jakubowskiego  przedstawiono prezentację multimedialną „Obchody Dni Patrona na zdalnym”, której celem było przypomnieniem obchodów dni patrona podczas nauczania zdalnego w 2020 roku.
Kolejnym punktem programu była krótka część artystyczna. Uczniowie klas I-III pod kierunkiem p. Magdaleny Kulbickiej, p. Elżbiety Klechowicz i p. Małgorzaty Pluty deklamowali wiersze „Wrzosowo nasza mała Ojczyzna” oraz „Ojciec Ignacy – Nasz Patron”. Dzieci z oddziału 5-latków pod kierunkiem p. Aleksandry Klechowicz zaprezentowały taniec „Karliczek”.

W dalszej części pani Dyrektor Ewa Baran wręczyła nagrody i dyplomy laureatom konkursów, które odbywały się w Szkole podczas minionego tygodnia patrona:

  1. Konkurs wiedzy o Ignacym Łukaszewiczu.
  2. Konkurs plastyczny „Lampy Ignasia”.
  3. Pierwsze wydanie gazetki szkolnej.

Uroczystość zakończyły recytacje wierszy naszych laureatów w konkursach recytatorskich: Laury Sobczyk i Mateusza Gawryszczaka.
Uwieńczeniem obchodów Dni Patrona było złożenie wiązanki kwiatów przy pomniku Ignacego Łukasiewicza oraz przemarsz uczniów wraz z nauczycielami pod hasłem „Ignacy Łukasiewicz – człowiek, który rozjaśnił mrok.

Wszystkim uczestnikom obchodów serdecznie dziękujemy. Gorące podziękowania składamy ZG Koszalin za ufundowanie nagród.
Małgorzata Siarnik


JASEŁKA GMINNE
6 Latki wzięły udział w Gminnym Konkursie Jasełkowym i wystąpiły w przedstawieniu pt. „Cały świat szuka Betlejem” zajmując zaszczytne II miejsce.   mgr Marta Liberacka-Sobczyk
Jasełka   Jasełka


MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW
W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w hali sportowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu odbyły się zawody mające wyłonić mistrza.
Do rywalizacji zgłosiło się pięć szkół: Dźwirzyno, Gościno, Drzonowo, Kołobrzeg -Morska Kraina i Nasza Szkoła.
Zwyciężyli zawodnicy z Dźwirzyna, a nasi zajęli IV miejsce. Tym razem nie wskoczyliśmy na podium.

Piotr Jakubowski


GMINNY KONKURS „CHOINKOWA BOMBKA”

Przedszkole oraz klasy 1-3 wzięły udział w Gminnym konkursie NAJŁADNIEJSZA BOMBKA CHOINKOWA  i zajęły wysokie miejsca.
Kategoria Przedszkole
6 latki – I miejsce
Kategoria klasy 1-3
Klasa 1 – I miejsce
Klasa 3 –  II miejsce
Klasa 2 – III miejsce


MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW W RAMACH IGRZYSK DZIECI
10 grudnia w Dźwirzynie odbyły się zawody w piłkę ręczną chłopców.
Nasza reprezentacja wywalczyła III miejsce. Zwyciężyła reprezentacja z Gościna.
Naszym chłopcom gratulujemy! 
Można ich zobaczyć na poniższych zdjęciach.

 Piotr Jakubowski


DZIEŃ WOLONTARIUSZA 2021 W NASZEJ SZKOLE

Światowy Dzień Wolontariatu obchodzony 5 grudnia zainaugurował w naszej szkole Tydzień Wolontariusza. Myślą przewodnią tegorocznego świętowania stały się słowa Jana Pawła II „ Bogatym, nie jest ten, który posiada, lecz ten, kto daje”.

Magdalena Seretna – uczennica klasy VII- Przewodnicząca Szkolnego Wolontariatu przedstawiła idee i założenia tej charytatywnej formy niesienia pomocy innym oraz przedstawiła Wolontariuszy naszej szkoły. Przygotowane hasła i plakaty informacyjne przybliżyły naszym najmłodszym koleżankom i kolegom sens pracy wolontariusza. W oczach naszej młodzieży Święty Mikołaj to Wolontariusz dobroci serca, empatii i służby najbardziej potrzebującym. To wzór do naśladowania w naszej szkolnej codzienności. Piosenka „ I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” obudziły w naszych sercach pragnienie czynienia małych gestów dobroci. W świętowanie Dnia Wolontariatu czynnie włączyły się nasze Kochane Nauczycielki klas 0 – III, które nie tylko się przebrały, ale czynnie włączyły się w zabawę z uczniami. Szczególne podziękowania za stroje, śpiew i dobrą zabawę składamy Wam Kochani Uczniowie. Nie zapominajmy na co dzień czynić DOBRA !

Drugą częścią świętowania Dnia Wolontariatu w naszej szkole było zaniesienie karetek z życzeniami dla osób, które mieszkają wśród nas, ale są samotne. W tym dniu Wolontariusze ofiarowali własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami oraz słodki cukierek dla 8 samotnie mieszkających osób z naszej lokalnej społeczności. Zaskoczenie, radość i uśmiech towarzyszyły tym naszym wspólnym spotkaniom.

Dodatkowo Wolontariusze przygotowali również 45 kartek z życzeniami dla DPS w Piotrowicach, by uszczęśliwić Tych, którzy są zdani na pomoc innym.
kartka…                  


MIKOŁAJKI
Wszystkie dzieci doskonale wiedzą, że 6 grudnia jest dniem wyjątkowym i wspaniałym. Już od rana najmłodsi uczniowie, ci nieco starsi, a nawet nauczyciele wyglądali nadejścia niezwykłego gościa. W tym roku Święty Mikołaj zjawił się w naszej szkole w towarzystwie Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej we Wrzosowie. Swą obecnością sprawił wszystkim wiele radości. Szczęśliwie w tym roku obeszło się bez rózgi! Okazało się, że wszyscy uczniowie i nauczyciele byli grzeczni. Zasłużyli na słowa pochwały i małe upominki.
Bardzo dziękujemy Druhom z OSP we Wrzosowie za przywiezienie Świętego Mikołaja do Naszej Szkoły!
Ochotnicza Straż Pożarna Wrzosowo

„KARTKA DLA OBROŃCÓW GRANIC” ŻOŁNIERZY, POLICJANTÓW
I STRAŻNIKÓW GRANICZNYCH

W ramach  lekcji wychowawczej  klasa VII  odpowiedziała na apel Pani Małgorzaty Pluta, która zorganizowała akcję „Kartka dla obrońców granic” skierowaną do uczniów naszej szkoły. Każdy z uczniów zawarł w swojej kartce kilka słów o sobie oraz podziękował za służbę dla Ojczyzna. Dzięki naszemu zaangażowaniu wyrazy wsparcia trafią do żołnierzy, funkcjonariuszy Służby Granicznej oraz policjantów, którzy pełnią służbę w zagrożonych miejscach polskiej granicy.

 


Z WIZYTĄ W SKANSENIE CHLEBA
W USTRONIU MORSKIM
Dzieci z  klasy IV, V i VI wzięły udział w warsztatach piekarniczych organizowanych przez pracowników Skansen Chleba. 
Uczniowie poznali historię wypieku chleba, urządzenia do wyrobu ciasta, różne piece, w których wypieka się pieczywo od najstarszych instalowanych na powietrzu i opalanych drewnem do najnowszych zasilanych energią elektryczną.
Po prelekcji dzieci formowały własne wyroby z ciasta, które zostały wypieczone i zabrane  do domów. Po zakończonej pracy był słodki poczęstunek i wróciliśmy zadowoleni do szkoły.
Pracownikom Skansenu dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie.


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA W SZKOLE

Tego roku uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą panią Anną Najman przygotowali inscenizację słowno-muzyczną, która przeniosła nas w podróż do wolności jaką odbyła Nasza Ojczyzna. Historię rodziny chłopskiej, której synowie wyruszyli  na wojnę opowiadał Dziadek, w którego rolę wcielił się Olivier Sedlicky. Polskę- umiłowana Ojczyznę zagrała Paulina Burawska,
a Smoki – symbol zaborców, którzy podzielili nasz kraj między siebie  odegrali Alan Zdziobło, Kuba Krawczyk i Igor Wódkowski.  Uczennica Małgorzata Zawadzka zaśpiewała pieśń „ Biały Orzeł”, a Natan Zdziobło wczuł się w  rolę kota, który w ironiczny sposób pokazał  tych, dla których walka o niepodległość była sprawą drugorzędną. Przygotowana scenografia,  dobrana muzyka i gra aktorska stworzyły niezapomniane wrażenia. Dekorację  sali wykonała Pani Renata Wróblewska  oraz Panie z obsługi, co umożliwiło dodatkowe walory artystyczne.
O godzinie 11.11 uczniowie odśpiewali hymn państwowy dołączając do  ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”


SZKOŁA PAMIĘTA

Dzień  Wszystkich Świętych dla wielu z nas kojarzy się  ze zniczem,  z odwiedzaniem cmentarzy i pochyleniem się nad grobami bliskich osób. To czas uporządkowywania mogił,  modlitwy i pamięci o tych, którzy odeszli.  

 W tym roku uczniowie klasy VII wraz z nauczycielami Panią Agnieszką Szydłowską- Andrzejewską  i  Panią Anną Najman odwiedzili  grób ŚP. Kazimierza Krzemińskiego – pierwszego po II wojnie światowej Kierownika Szkoły Podstawowej we Wrzosowie.  By  pielęgnować pamięć  o wyjątkowej  osobie, która jest  związana z historią Naszej Małej Ojczyzny. Z Kroniki Szkolnej uczniowie dowiedzieli się, że  Kazimierz Krzemiński zginął tragicznie w wieku 42 lat, został zastrzelony przez Sowietów podczas przerwy lekcyjnej.
Porządkując grób i zapalając płomyk nadziei w zadumie i otwartości serca na to co piękne i co stanowi naszą tożsamość   przybliżyliśmy historie naszej Małej Ojczyzny. Uczniowie uporządkowali również grób żołnierzy walczących w obronie naszej Ojczyzny i wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pt. „ Szkoła pamięta”.

 


Rozstrzygnięcie konkursu rodzinnego dla przedszkolaków pt.
,,Najładniejsza ozdoba z dyni”.

Wszystkie prace konkursowe były oryginalne, pomysłowe i zaskakujące. Przyznanie pierwszych trzech miejsc było trudnym wyzwaniem, gdyż wszystkie prace były przepiękne, dlatego każde dziecko biorące udział w konkursie zostało nagrodzone. Decyzję o przyznaniu miejsc  podjął samorząd uczniowski.
I Miejsce Antoni Kłodowski
II Miejsce Alan Kowalski
III Miejsce Kasandra Miśkiewicz
WYRÓŻNIENIENIA:Piotr Kulbicki, Michał Prejsewicz, Laura Jankowska, Nikola Majewska, Laura Skrobek, Miłosz Kamiński, Lena Kamińska, Aleks Borzęcki, Wiktoria Stachera, Anna Surdyk.
Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY!


UNIHOKEJ CHŁOPCÓW W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
W dniu dzisiejszym 3 listopada rozegrane zostały w Drzonowie Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju. Mieliśmy też swoich reprezentantów, jednak nie osiągnęliśmy sukcesu.
Zwyciężyli gospodarze w finale pokonując reprezentację szkoły podstawowej w Czerninie.


,,5- 6 LATKI W SZKÓŁCE LEŚNEJ WE WŁOŚCIBORZU”

Dziś dzieci odbyły wycieczkę do pobliskiej lesniczówki. Zostały powitane przez Panią leśnik, która opowiedziała nam kilka ciekawostek na temat drzew i lasu. Z pozbieranych liści dzieci stworzyły ciekawą pracę plastyczną. Nie zabrakło zagadek i wesołych zabaw m.in. skoków w workach, przeciągania liny. Zjedliśmy również kiełbaski z grilla.

Marta Liberacka-Sobczyk


DZIEŃ DRZEWA

Dzieci wiedzą jak ważną rolę drzewa spełniają dla naszej planety, co dają ludziom, a co zwierzętom. Z tej okazji 6 latki oraz uczniowie klasy 1 posadzili za szkołą drzewo buk. Zapoznaliśmy się z obrazem „Drzewo Życia” Gustava Klimata. 6 latki wykonały również pracę plastyczną wykorzystując technikę frottage odkrywając liście pod kartką papieru, a także wykonały pracę plastyczno-techniczną drzewo – z torebki papierowej. Dziękuję rodzicom Mai za podarowanie sadzonki drzewa.

Marta Liberacka-Sobczyk


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE
14 października 2021
Program artystyczny przygotowały dzieci przedszkolne oraz uczniowie z klas od I do V  wraz z wychowawcami: panią Matą Sobczyk-Liberacką, Aleksandrą Klechowicz, Małgorzatą Pluta, Klżbietą Klechowicz, Magdaleną Kulbicką, Magdaleną Zaleską-Paszkowską, Małgorzatą Siarnik.
Jesienną scenerię przygotowała pani Renata Wróblewska wraz z pracownikami obsługi szkoły.
W programie udział wzięli:
recytatorzy, modele przedstawiający trendy mody w edukacji, tancerka.


OBCHODY XI ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA
w Publicznej Szkole Podstawowej im. I. Łukasiewicza we Wrzosowie

Jednodniowe Święto Tabliczki  Mnożenia  to dzień symboliczny. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Pierwszym etapem było przygotowanie do akcji, czyli rejestracja na stronie www.wmtday.org, opracowanie programu akcji XI WMTDay 2021, przygotowanie plakatów  i rozwieszenia ich w szkole.
Hasłem przewodnim egzaminu było „Spełniaj marzenia z tabliczką mnożenia”. Uczniowie klas IV – VIII brali udział w grach pozwalających zdobyć tytuł MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA. W klasach IV-VI odbyło się to w ramach gry w matematyczne karty, natomiast w klasach VII –VIII uczniowie pisali test z tabliczki mnożenia na czas.
Oto zdobywcy tytułów:
MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLASY IV – Wojciech Kłodowski
MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLASY V – Jan Jaruzel
MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLASY VI – Piotr Kopeć
MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLASY VII – Natan Zdziobło
MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLASY VIII – Jakub Strzelecki
Zorganizowano również gry sportowe w towarzystwie tabliczki mnożenia. Skoki na skakance i skoki na jednej nodze, podczas których uczniowie wykrzykiwali wyniki tabliczki mnożenia
Do akcji włączyli się również nauczyciele nauczania zintegrowanego: p. Elżbieta Klechowicz, p. Magdalena Kulbicka oraz p. Małgorzata Pluta, które dzięki własnej inicjatywie przeprowadziły gry i zabawy wprowadzające do tabliczki mnożenia: „Zamieniamy dodawanie na mnożenie”, „Mecz piłkarski”, nauka wierszyka o tabliczce mnożenia oraz konkurs na Mistrza Tabliczki Mnożenia w granicach 1 i 2.
Na koniec nastąpiło podsumowanie akcji oraz przesłanie sprawozdania do Organizatora Głównego.

Akcja była udana, sprawiła wiele radości uczniom, którzy zdobyli tytuł MT. Uświadomiła również, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

Koordynator –  Małgorzata Siarnik

 


Nastrój wyrażony kolorem” w 6 latkach.
W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa Sztuką” dzieci  przedstawiły i omówiły podstawowe emocje i sposoby ich wyrażania.  Wykonały  również dwie prace plastyczne jedną z papierowego talerzyka pt. „Co ja czuję” oraz kolejną „Barometr emocji” w którym dzieci oznaczały każdy nastrój pasującym według nich kolorem. Podczas czytania tekstu literackiego dzieci rozpoznawały nastrój głównych bohaterów.
mgr Marta Liberacka-Sobczyk


Nasi uczniowie klasy VI wzięli udział w Małym Memoriale Michała Barty, który odbył się w dniu 9 września 2021 roku na stadionie lekkoatletycznym przy LO im. Mikołaja Kopernika. Zaprezentowali się z jak najlepszej strony. 
Wszyscy przywieźli złote medale i pamiątkowe koszulki oraz wspaniałe wrażenia.


Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022
w Szkole Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza
Tradycyjnie w dniu 1 września nastąpiła inauguracja szkolnych zajęć.
Ze względu na obostrzenia sanitarne tylko klasa pierwsza uczestniczyła w uroczystym apelu przygotowanym przez wychowawczynię panią Małgorzatę Pluta, oraz uczniów klas młodszych pod kierunkiem pani Magdaleny Kulbickiej.
Podczas uroczystości pan Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk przywitał panią Ewę Baran na stanowisku dyrektora szkoły.
Pani Dyrektor dokonała pasowania na ucznia dzieci rozpoczynające naukę w klasie pierwszej.
Pan wójt oraz zaproszeni goście życzyli pierwszoklasistom samych sukcesów szkolnych.

Powodzenia!