im. Ignacego Łukasiewicza we Wrzosowie

ROK SZKOLNY 2018/2019

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Dnia 19 czerwca o godzinie 9.30 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Edukację w naszej szkole kończyły dwie klasy: klasa III gimnazjum oraz VIII szkoły podstawowej.
Podczas uroczystości obecny był Pan Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk, przedstawiciele Kopalni Gazu w Jazach, Proboszcz Parafii we Wrzosowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły.
Pan Dyrektor Waldemar Pankiewicz wręczył nagrody, świadectwa z wyróżnieniem oraz statuetki Prymusa Szkoły, którymi zostały:
Zuzanna Dopart – szkoła podstawowa oraz Aleksandra Minkiewicz
i Daria Kozyra – gimnazjum.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY UDANEGO WYPOCZYNKU!

DZIEŃ MAMY I TATY PRZYGOTOWANY PRZEZ NAJMŁODSZYCH


GMINNA MINIOLIMPIADA
WRZOSOWO 2019

W dniach 6-7 czerwca w naszej szkole odbyła się Gminna Miniolimpiada z udziałem szkół gminy Dygowo. Rywalizacja toczyła się w kilku wyznaczonych przez organizatora konkurencjach, zgodnie z opisanymi zasadami. Wygrywa drużyna, która zdobędzie jak największą ilość punktów, a nagrodą jest puchar przechodni.
W kategorii klas I -III puchar zdobyli uczniowie z Dygowa wygrywając dość pewnie, aby rozstrzygnąć rywalizację starszych uczniów potrzebna była dogrywka, w której także wygrali uczniowie z Dygowa.
Wzmagania odbywały się w przyjaznej atmosferze, nagrody w postaci słodkiego poczęstunku i napojów ufundowała Gmina Dygowo. Gratulujemy zwycięzcą!


KOLEJNY ETAP KONKURSU „PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE”

W dniu 15 maja w Kołobrzegu odbyły się eliminacje powiatowe konkursu recytatorskiego. Uczennica naszej szkoły Bianka Bednarska wygrała rywalizację i będzie reprezentować powiat kołobrzeski w finale konkursu, który odbędzie się 5 czerwca w Koszalinie.
Powodzenia!


LEKKOATLETYCZNE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

22 Maja na nowym stadionie lekkoatletycznym w Kołobrzegu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, gdzie po raz ostatni wystartowali gimnazjaliści. Uczniowie naszej szkoły także byli tam obecni. Niewiele do podium zabrakło Bartoszowi Banasiakowi, który startował na dystansie 300 m i Michałowi  Krawczykowi na dystansie 1000 m.


Śladami Mikołaja Kopernika- wycieczka szkolna

Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  wycieczce edukacyjno- krajoznawczej poznając najpiękniejsze zabytki naszego kraju. W tym roku wyruszyliśmy na dwudniową przygodę edukacyjną  śladami Mikołaja Kopernika do Torunia.( 08-09.05.2019) . Mieliśmy okazję poznać  najważniejsze zabytki Torunia,  czyli Stare Miasto ( Dom M. Kopernika,  Krzywą Wieżę, ruiny zamku krzyżackiego). Uczniowie obejrzeli  interesującą prezentację  o naszym wielkim astronomie w  Planetarium, uczestniczyli  w warsztatach  wypieku piernika.
W drugim dniu odwiedziliśmy  Centrum Nowoczesności ” Młyn Wiedzy” i zwiedzaliśmy Zamek Krzyżacki w Gołubiu- Dobrzyniu. Kalendarium wycieczek szkolnych.

 05.05.2016 r – GDYNIA – ( Akwarium,  Skwer Kościuszki, żaglowiec „ Dar Pomorza” , okręt wojenny-
„ Błyskawica”, Centrum Nauki Eksperyment )

07.06.2017r.  GDAŃSK- WESTERPLATTE  (Stadionu Energa, Muzeum II wojny Światowej, Stare Miasto, rejs statkiem na Westerplatte na-Wyspę Portową- Pomnik Obrońców Wybrzeża)

10.05.2018r- GDAŃSK -( Centrum „Hewelianum„- udział w zajęciach edukacyjnych
 ” Chemia barw” zoo-ogród zoologiczny w Gdańsku- Oliwie, wizyta w Bazylice Archikatedralnej
w Gdańsku- słynne organy na całym świecie)


PTAKI PTASZKI I PTASZĘTA POLNE 2019 ELIMINACJE SZKOLNE

Dnia 13 maja w naszej szkole odbyły się eliminacje konkursu „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”
Wyniki konkursu:
PTASZĘTA
I miejsce Wojciech Kłodowski  kl I
II miejsce Mateusz Gawryszczak  kl I
III miejsce Magdalena Zawadzka  kl II
PTASZKI
I miejsce Bianka Bednarska  kl V
II miejsce Magdalena Seretna  kl IV
III miejsce Julia Kamińska  kl V
W dniu 15 maja w Dygowie odbyły się eliminacje gminne, które wygrała Bianka Bednarska oraz Wojciech Kłodowski w swoich kategoriach. Oni będą reprezentować naszą gminę na konkursie powiatowym w Kołobrzegu dnia 24 maja.
ŻYCZYMY POWODZENIA!


KONKURS PLASTYCZNY
W KRAINIE NAJPIĘKNIEJSZYCH LEGEND
Konkurs zorganizowany został przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyzdrojach
Nasi uczniowie wzięli w nim udział.
W kategorii klas I -III  drugie miejsce zajęła Gabriela Minkiewicz
W kategorii przedszkola drugie miejsce zajęła praca Michaliny Bijata, miejsce trzecie przyznano Aleksandrze Kowalskiej i Kamilowi Marczykowi


TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY

Mistrzostwa Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym odbyły się  dnia 16 maja w Szkole Podstawowej w Gościnie.
Reprezentacja naszej szkoły składała się z 10 osób z rocznika 2008 i młodszych. Będą widoczni na zdjęciach. Zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując w kategorii dziewcząt i chłopców IV miejsce. Trójbój obejmował trzy konkurencje: skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na odcinku 60 m.
GRATULUJEMY!

 


EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019

W dniach od 15 do 17 kwietnia 2019 roku odbył się pierwszy egzamin ósmoklasistów po wprowadzeniu reformy oświaty. Do testów przystąpiło 18 uczniów z naszej szkoły. Pierwszego dnia obowiązywał język polski, drugiego matematyka, a trzeciego język obcy do wyboru: niemiecki lub angielski.
Nastroje po opuszczeniu sali egzaminacyjnej były zróżnicowane, czerwcowe wyniki rozwieją wszelkie wątpliwości.


EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019

W dniach 10,11,12 kwietnia uczniowie III klasy gimnazjum we Wrzosowie wzmagali się z zadaniami z zakresu wiedzy humanistycznej, przyrodniczej, matematycznej i języków obcych. Podczas drugiego dnia testów odwiedził uczniów Pan Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk.
Do egzaminu przystąpiło 15 uczniów.
Na wyniki przyjdzie nam zaczekać do czerwca. Wszyscy trzymamy kciuki!


GMINNE MISTRZOSTWA W PIŁCE NOŻNEJ
CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT W RAMACH IGRZYSK DZIECI

5 Kwietnia w Szkole Podstawowej w Dygowie rozegrano mecze mini piłki nożnej. Udział wzięły reprezentacje z Dygowa, Czernina i Wrzosowa. Stawką turnieju jest możliwość reprezentowania Gminy podczas zawodów powiatowych. Nasi uczniowie w kategorii dziewcząt i chłopców zajęli II miejsce.


MŁODZI STRAŻACY

Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej we Wrzosowie poznawali pracę zawodowego strażaka zwiedzając jednostkę Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu. Prezentowany nowoczesny sprzęt gaśniczy, mundury  strażaków z całą pewnością u uczniów wzbudziły chęć pracy w tym zawodzie.


Z WIZYTĄ W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

Dnia 3 kwietnia Samorząd Uczniowski podsumował akcję zbiórki pokarmu dla zwierząt znajdujących się w schronisku. Szkolnym autobusem dzieci z klasy IV oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką wychowawczyni oraz pani pedagog pojechały przekazać karmę do schroniska Reks w Kołobrzegu.


ZABYTKI WOKÓŁ NAS

W Sali plafonowej Muzeum Oręża Polskiego odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników czwartej edycji konkursu plastycznego pt. „Zabytki wokół nas”. Jego organizatorami byli Przedszkole Miejskie nr 3 im. Marii Montessori oraz Muzeum Oręża Polskiego. Oprawę artystyczną zapewnił występ dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 im. Marii Montessori. Można było również podziwiać prace konkursowe.
W konkursie wzięły udział dzieci 5 i 6-letnie uczęszczające do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych na terenie powiatu kołobrzeskiego. Naszą placówkę reprezentowały prace Aleksandry Kowalskiej z grupy 6-latków,
Julii Kulbickiej i Kamila Marczaka z grupy 5-latków.
Finał konkursu okazał się zadowalający dla dzieci z naszych oddziałów. Aleksandra Kowalska zajęła II miejsce,
a Julia Kulbicka i Kamil Marczak zdobyli wyróżnienia.
GRATULUJEMY!

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W SZKOLE

21 Marca w naszej szkole przybrał barwy wiosenne, głównie dzięki dzieciom z klas młodszych i oddziałów przedszkolnych.
Rozpoczęliśmy pokazem mody wiosennej w wykonaniu uczniów najmłodszych. Następnie odbyły się tańce w sali gimnastycznej. Po godzinie 10.00 pojawiła się możliwość zjedzenia grillowanej kiełbaski, rozegrać mecz w piłkę siatkową oraz pobiegać za piłką na boisku Orlik. Kto jeszcze nie poczuł wiosny mógł uczestniczyć w projekcji filmu lub stworzyć własny plakat.
Całość podsumował wiosenny przemarsz chodnikami Wrzosowa. Pogoda i humor dopisały.


POWIATOWE DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
USTRONIE MORSKIE 2019
W dniu 20 marca, nieco wcześniej niż każdego roku w nadmorskim parku Ustronia Morskiego odbyły się biegi przełajowe w poszczególnych kategoriach wiekowych na dystansach od 1000 do 2000 m. W kategorii najmłodszych dziewcząt szkół podstawowych III miejsce zajęła Bianka Bednarska.
W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z całego powiatu.


DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA 

Dzień 18 marca w naszej szkole toczył się pod znakiem Św. Patryka, który przygotowali uczniowie klasy VI wraz
z wychowawczynią, nauczycielką języka angielskiego panią Magdaleną Zaleską-Paszkowską.
Uczniowie pięknie się przygotowali prezentując zielone barwy, rozdane zostały nagrody za udział w konkursach związanych z nauką języka angielskiego.


OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu 10 marca odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Bianka Bednarska klasa V , Julia Kamińska, Dawid Najman klasa VI oraz Krystian Burawski-III klasa gimnazjum reprezentowali naszą placówkę na turnieju.

W grupie Szkół Podstawowych zdobyliśmy trzy pierwsze miejsca:

1.miejsce Julia Kamińska-klasa V

2.miejsce Dawid Najman-klasa VI

3.miejsce Bianka Bednarska-klasa V

W grupie Gimnazjalnej uczeń Krystian Burawski otrzymał wyróżnienie za udział. Nagrodą za zdobycie trzech pierwszych miejsc były bony pieniężne. Gratulujemy naszym uczniom zwycięstwa

W eliminacjach powiatowych, które odbędą się 30 marca 2019r Naszą Szkołę reprezentować będzie uczennica klasy piątej Julia Kamińska.


8 MARCA  SAMORZĄD UCZNIOWSKI PRZYGOTOWAŁ I PRZEPROWADZIŁ POKAZ MODY, PODCZAS KTÓREGO ZAPREZENTOWANO TRENDY  ZAZNACZAJĄCE  SIĘ OBECNIE W ŚWIECIE MODY.
POKAZ PROWADZIŁY OLA I OLIWIA.
KOBIETY PRACUJĄCE  W NASZEJ SZKOLE OTRZYMAŁY DROBNE UPOMINKI WRAZ Z ŻYCZENIAMI.
WSZYSCY BARDZO DOBRZE SIĘ BAWILI!


ZAGRALIŚMY W FINALE MISTRZOSTW POWIATU
W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW W RAMACH
IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2018/2019
Mamy srebrny medal!

Zawody odbyły się w kołobrzeskiej hali Milenium gdzie pokonaliśmy drużynę  SP Rymań, SP nr 7 Kołobrzeg i ulegliśmy faworytowi zawodów SP nr 1 z Kołobrzegu.
BYŁO CIEKAWIE!


” Walentynki na czerwono”

Samorząd Uczniowski dnia 14.02.2019r. ogłosił wyniki zabawy szkolnej pt.  „W Walentynki na czerwono”. Tytuł ” Walentynkowej Klasy”  czyli 100% przebranych uczniów wraz z wychowawcą  otrzymały:
5 -latki, 6-latki, klasa I, klasa II.
Wśród pozostałych klas na wyróżnienie zasługuje klasa IV ( 16 uczniów wzięło udział w zabawie, klasa V- 12 uczniów oraz klasa VIII – 10 uczniów).
Klasa VIII wraz z wychowawcą zorganizowała  ” Walentynkowy Kiermasz” oraz wprowadziła społeczność szkolną  w klimat muzycznego „ABC o Miłości” prezentując ulubione piosenki naszych uczniów. Dzień Świętego Walentego na nowo ożywił w nas wzajemne gesty życzliwości, dobroci, uśmiechu i dobrej zabawy. Odbyła się również ” Walentynkowa Dyskoteka”.

W DNIU 14 LUTEGO ODBYŁY SIĘ ELIMINACJE POWIATOWEGO TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 

SALA OPP KOŁOBRZEG

Reprezentacja chłopców z naszej szkoły wywalczyła awans do Finału Powiatowego. Pokonaliśmy zespół z Gościna, Szkoły Podstawowej nr. 5 z Kołobrzegu i ulegliśmy Szkole nr.1 z Kołobrzegu.


SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK 24 STYCZNIA 2019

Uczniowie naszej szkoły dnia 24.01.2019r wzięli udział w Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Soliści zaprezentowali najpiękniejsze kolęd i pastorałki o narodzinach Bożej Dzieciny.Ocenie Jury podlegał: dykcja, poczucie rytmu, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. Jury konkursowe w składzie Pani Ewa Lipska, Pani Agnieszka Szydłowska- Andrzejewska oraz Pani Marta Minkiewicz przyznały nagrody  w następujących kategoriach:
– Kategoria  ” Przedszkolaki”
 I Miejsce – Maria Pluta oraz Michalina Bijata
II Miejsce – Wojciech Śmielewski
III Miejsce- Laura Sobczyk
 
– Kategoria  „I- III” 
I Miejsce  – Wiktoria Idzik
II Miejsce – Zuzanna Rudnicka
III Miejsce- Magdalena Zawadzka
 
– Kategoria „IV- VIII”
 I Miejsce- Magdalena Seretna
II Miejsce – Zuzanna Kabała
III Miejsce – Paulina Burawska
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody przygotowane przez Pania Małgorzatę Pluta i Annę Najman

 
IDĄ KOLĘDNICY
W dniach 17-18. 01.2019 r. uczniowie klasy IV  zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie  w  sali teatralnej RCKu Kołobrzeg.  Klasa wzięła udział w XIV Regionalnym Przeglądzie Jasełek pt. ” Idą Kolędnicy”.  Gra przed prawdziwą publicznością dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń naszym początkującym aktorem. Montaż muzyczno- multimedialny zaprezentował Krystian Burawski, zdjęcia wykonał Michał Wójcik- uczniowie klasy III Gimnazjum. Opowieść o Bożym Narodzeniu przygotowała pani Anna Najman i pani Agnieszka Szydłowska-Andrzejewska. Otrzymaliśmy wyróżnienie. Więcej zdjęć…..

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY

W dniu 16 stycznia w naszej szkole odbyło się głosowanie uczniów, które miało na celu wyłonienie Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunów.
Wyniki są następujące:
Przewodnicząca – Aleksandra Łysoń
Zastępca – Oliwia Szumska
Sekretarz – Mateusz Kozyra
Członkowie: Bianka Bednarska i Kinga Nieznańska
Opiekunowie: Piotr Jakubowski i Anna Najman


IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

Dnia 10 stycznia 2019 roku w Dźwirzynie odbyły się zawody chłopców w piłkę ręczną. Eliminacje podzielone zostały na 4 grupy po 4 zespoły w każdej, do jednej z nich trafiliśmy z drużynami z: SP 8 KOŁOBRZEG ,SP USTRONIE MORSKIE, SP DRZONOWO. Po dość wyrównanej rywalizacji zajęliśmy II miejsce w grupie ulegając zespołowi
z Drzonowa.

Gratulujemy zwycięzcą.


KOŁO EKOLOGICZNE

Klasa IV na zajęciach Koła Ekologicznego wykonała lapbooki. Uczniowie wyszukiwali ciekawostki, zdjęcia, opisy zwierząt, roślin i różnych środowisk przyrodniczych. Wykonali kolorowe książeczki, kieszonki I umieścili w nich informacje.


JASEŁKA – ŚWIĘTA TUŻ TUŻ…..
21 Grudnia pani Anna Najman wraz z dziećmi z klasy IV przygotowała spektakl słowno-muzyczny przybliżający nam atmosferą nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Obecni byli rodzice, dziadkowie, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.


MISTRZOSTWA POWIATU W MINI SIATKÓWCE CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT W RAMACH IGRZYSK DZIECI ODBYŁY SIĘ 20 GRUDNIA W SALI GIMNASTYCZNEJ OGNISKA PRACY POZASZKOLNEJ W KOŁOBRZEGU.
BYŁA TAM NASZA REPREZENTACJA CHŁOPCÓW KTÓRA WYWALCZYŁA II MIEJSCE ULEGAJĄC REPREZENTACJI SP 6 KOŁOBRZEG


MIKOŁAJKOWE SUMO

DNIA 13 GRUDNIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 W BIAŁOGARDZIE ODBYŁ SIĘ X MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SUMO O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY W KTÓRYM UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY WZIĘLI UDZIAŁ.
KLAUDIA SURDYK WYWALCZYŁA II MIEJSCE  W SWOJEJ KATEGORII
AMELIA BANASIAK II MIEJSCE
BIANKA BEDNARSKA IV MIEJSCE
NIKOLA DOPART IV MIEJSCE
POZOSTALI ZAWODNICY RÓWNIEŻ GODNIE ZAPREZENTOWALI SWOJE UMIEJĘTNOŚCI: KRZYSZTOF LALUSZKA, MIKOŁAJ JĄCZKOWSKI, DOMINIK GRACKA, JULIA KAMIŃSKA, NIKOLA DASSOW,EMILIA NIEZGODA.

                                               


Akcja „Szlachetna Paczka”

         Z inicjatywy uczennic klasy V – Bianki Bednarskiej i Julii Kamińskiej nasza szkoła wzięła udział
w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Spośród grona osób oczekujących na wsparcie uczennice wybrały Panią Marię z Białogardu ( 86 lat), której na co dzień brakuje środków finansowych na podstawowe potrzeby.  Na apel Bianki i Julii odpowiedzieli uczniowie naszej szkoły, przynosząc swój dar serca w postaci żywności trwałej i środków czystości. Łącznie zebraliśmy 120 kg żywności. Dodatkowo akcja została wsparta o działania lokalne. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu ze strony Rodziców została przeprowadzona zbiórka pieniędzy potrzebnych za zakup 1 tony węgla dla Pani Marii. Specjalnie zaprojektowaną puszkę „Szlachetnej Paczki” wykonał Pan Marek Bednarski.
Mieszkańcy Gminy Dygowo finansowo wsparli naszą akcję min. dzięki zaangażowaniu Pani Moniki Kamińskiej.

     W akcję czynnie włączyła się również społeczność parafii Wrzosowo, gdzie po mszach  odbyła się zbiórka pieniędzy. Dzięki ofiarności, współpracy i zaangażowaniu uczniów, Rodziców, Szkoły i społeczności lokalnej zebraliśmy 1837,00 zł.

    Paczki oraz kwotę pieniężną przekazała do Oddziału Wolontariatu Akcji „ Szlachetna Paczka” w Białogardzie Pani Barbara Bednarska.
Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie


IV POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI W JĘZYKU NIEMIECKIM I ANGIELSKIM

   7 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 6  im.  Janusza Korczaka  w Kołobrzegu  odbył się   IV Powiatowy Konkurs Recytatorski poezji/prozy w języku angielskim i niemieckim.
 Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 5 :

  1. Bianka Bednarska
  2. Amelia Banasiak
  3. Julia Kamińska
  4. Natalia Kowalczyk

Bianka Bednarska zajęła 2 miejsce w Konkursie Recytatorskim poezji  w języku niemieckim. Wierszem Evy –Marii Hermann pt. ,, Weihnacht! Weihnacht!” zachwyciła Komisję Konkursową.
Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe , uczestnicy i opiekunowie  ( Pani Agata Graf nauczyciel języka niemieckiego oraz  Pani Magdalena Zalewska – Paszkowska), pamiątkowe dyplomy i podziękowania.


UCZESTNICZYLIŚMY W MISTRZOSTWACH GMINY DYGOWO W MINI PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
I CHŁOPCÓW, KTÓRE ODBYŁY SIĘ  W DNIU 28 LISTOPADA.
DO TURNIEJU PRZYSTĄPIŁY TAKŻE SZKOŁY Z CZERNINA I DYGOWA.
PO BARDZO DOBRYM WYSTĘPIE CHŁOPCÓW ZAJĘLIŚMY II MIEJSCE, DZIEWCZĘTOM SIĘ NIE POWIODŁO, JEDNAK W DALSZY CIĄGU UCZYMY SIĘ I BAWIMY WYSTĘPUJĄC W ZAWODACH SPORTOWYCH


100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ
Wszystko rozpoczęło się o godzinie 11.11 w dniu 9 listopada 2018 wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego przy asyście pocztu sztandarowego szkoły. Następnie pieśń patriotyczną zaprezentowali uczniowie klasy IV, a po nich wystąpili najmłodsi uczniowie prezentujący się w barwach narodowych.


Kolejna edycja rozgrywek piłki nożnej o Puchar Tymbarku odbyła się 7 listopada na boisku Orlik w Budzistowie
w kategorii chłopców U-12 mieliśmy swoich reprezentantów, w finale powiatowym. W zawodach uczestniczyło 8 reprezentacji, a awans do dalszych rozgrywek uzyskała tylko jedna drużyna. Zajęliśmy III miejsce w swojej grupie pokonując SP 4 Kołobrzeg II i doznając porażki z SP 4 Kołobrzeg I, pokonała nas reprezentacja z Czernina.
Dopisała pogoda i wspaniała atmosfera turnieju.


„Kochamy Cię, Janie Pawle II”

Dnia 26 października obchodziliśmy „Dzień Papieski” w naszej szkole. Uczniowie klasy VI zaprezentowali część artystyczną. Prezentację multimedialną przygotowała uczennica Maria Kamińska.
Wspólnie zaśpiewaliśmy ulubione pieśni Jana Pawła II. W ramach Dnia Papieskiego odbyła się akcja „Klasa Papieska” czyli ubierz się w kolory flagi papieskiej. Wszystkie klasy chętnie włączyły się do zabawy.
Wygrały dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klasy II.
Całość prowadziła pani Anna Najman oraz pani Magdalena Zaleska-Paszkowska.


WYMIANA MŁODZIEŻY POLSKO-NIEMIECKIEJ

         Jak co roku  uczniowie Publicznej  Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza  we Wrzosowie  –   19 uczniów z klasy VIII Szkoły Podstawowej ,  klasy  III Gimnazjum oraz 2 opiekunów – Pani Agata Graf – nauczyciel języka niemieckiego, Pani Anna Każmierczak – Zielińska – pedagog szkolny  ,  gościli w zaprzyjaźnionej szkole   w Nemczech , w Cambs  – Regionale Schule ,, Schule am  Mühlenberg”. Spotkanie  odbyło  się          w dniach 24-28.09.2018 r. , w ramach wymiany młodzieży polsko – niemieckiej. Projekt został dofinansowany przez PNWM Pomerania Szczecin.
Sprawozdanie z wymiany młodzieży


Mistrzostwa Powiatu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbywały się w dniu 24 października w Szkole Podstawowej w Drzonowie. W zawodach wzięło udział 10 drużyn. Wrzosowo trafiło do grupy z SP Gościno oraz
SP nr 5 z Kołobrzegu. Wygraliśmy ze szkołą z Kołobrzegu i zremisowaliśmy z Gościnem, jednak w walce o finałową trójkę w rzutach karnych ulegliśmy drużynie z Gościna ostatecznie zajmując miejsce czwarte. Zawody rozgrywane były w przyjaznej atmosferze drużyny prezentowały wyrównany poziom, najlepsi okazali się gospodarze.
Do podium brakło odrobinę szczęścia.


Mistrzostwa gminy Dygowo w unihokeju dziewcząt i chłopców do lat 12 odbyły się w szkole podstawowej w Dygowie.
Rywalizowały trzy szkoły. Pierwszy mecz rozegraliśmy z chłopcami z Czernina, po zaciętej walce, niestety ulegliśmy przeciwnikom 2 do 3. Późniejszy mecz z gospodarzami był już o pietruszkę. Do dalszych gier awansowali reprezentanci z SP Czernin. Występ dziewcząt pozostawimy bez komentarza, na pewno nie należał do udanych.
Życzymy powodzenia drużynie, która będzie reprezentowała gminę w rozgrywkach powiatowych.


DNIA 15 PAŹDZIERNIKA W NASZEJ SZKOLE OBCHODZILIŚMY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
UROCZYSTY APEL PRZYGOTOWAŁA PANI WIOLETTA BURTOWY WRAZ ZE SWOIMI PODOPIECZNYMI
Z KLASY V. W PROGRAMIE ZNALAZŁY SIĘ ULUBIONE PIOSENKI NAUCZYCIELI, HISTORYJKI Z ŻYCIA SZKOŁY I WIELE INNYCH ATRAKCJI.


Kolejny Turniej Piłki Nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej naszego powiatu rozegrany został w Kołobrzegu na odnowionym euro boisku. W naszej grupie znalazły się drużyny: SP 3 Kołobrzeg, Gimnazjum nr 2 z Kołobrzegu oraz SP Drzonowo. Pokonaliśmy SP 3 Kołobrzeg 3:1 i ulegliśmy pozostałym drużynom 1:2 co w konsekwencji ustawiło nas na 3 miejscu w grupie, które nie premiowało do finału.
Zabrakło trochę szczęścia i kondycji. Turniej stał na dobrym poziomie i przebiegał w przyjaznej atmosferze.


14 UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ WE WRZOSOWIE PRZYJĘŁO PASOWANIE NA UCZNIA Z RĄK PANA DYREKTORA WALDEMARA PANKIEWICZA. WYCHOWAWCĄ KLASY PIERWSZEJ JEST PANI HALINA GŁAWDZIN, KTÓRA WRAZ Z UCZNIAMI KLAS STARSZYCH PRZYGOTOWAŁA UROCZYSTY APEL OKOLICZNOŚCIOWY. PIERWSZOKLASISTÓW WSPIERALI PRZYBYLI RODZICE I DZIADKOWIE.


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 ODBYŁO SIĘ DNIA 3 WRZEŚNIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ WE WRZOSOWIE. PODCZAS UROCZYSTOŚCI OBECNY BYŁ PAN WÓJT GMINY DYGOWO GRZEGORZ STARCZYK, RODZICE, PRACOWNICY SZKOŁY ORAZ UCZNIOWIE Z KTÓRYCH CZĘŚĆ PIERWSZY RAZ SIĄDZIE W SZKOLNEJ ŁAWCE.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DUŻO SUKCESÓW!