im. Ignacego Łukasiewicza we Wrzosowie

ROK SZKOLNY 2019/2020


ANDRZEJKI 2019

Zabawa andrzejkowa już za nami, którą w naszej szkole  przygotował Samorząd Uczniowski, oprócz wróżb, tańców uczniowie przeprowadzili kiermasz na rzecz „Szlachetnej Paczki”


DORADZTWO ZAWODOWE

W krainie SPA i baśniowego wypoczynku , czyli wizyta w Hotelu ,, Arka” Kołobrzeg
W dniu 15.11. 2019 r. uczniowie klasy VIII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza we Wrzosowie pod opieką Pani Agaty Graf  zwiedzili Hotel ,, Arka” w Kołobrzegu. Spotkanie odbyło  się w ramach  zajęć   doradztwa zawodowego –  Projekt  ,, Kompetencje  kluczowe źródłem sukcesu uczniów szkół    w Gminie Dygowo”.  Uczniowie byli pod wrażeniem położenia  hotelu- otoczony morską krainą – to doskonałe miejsce do wypoczynku o każdej porze roku –  blisko Bałtyku, gdzie goście mogą poczuć świeże morskie powietrze i korzystać z wycieczek rowerowych.  Pod profesjonalną obsługą concierge  – zwiedzili  Galerię  SPA z szerokim wachlarzem zabiegów leczniczych,  Centrum Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji,  komfortowe pokoje,   restauracje ze świetną kuchnią , miejsca relaksu, zabaw dla dzieci. Poznali warunki pracy      w branży hotelarskiej. Hotel ,, Arka” to niepowtarzalny klimat i magiczne miejsce – po prostu zachęca , by przyjechać i powrócić tu !


„Odcienie Ojczyzny”

 W dniu 8.11.2019 w Regionalnym Centrum Kultury odbyła się XIV edycja Konkursu Recytatorskiego i Piosenki Patriotycznej pt. „Odcienie Ojczyzny”Uczniowie z różnych szkół zaprezentowali swoje talenty. Bianka została zgłoszona do konkursu przez Pana Wojciecha Czaplewskiego z Ogniska Pracy Pozaszkolnej (gdzie uczęszcza na zajęcia recytatorskie) jako reprezentantka Szkoły Podstawowej we Wrzosowie.Bianka wystąpiła z wierszem” Ojczyzna” Antoniego Słonimskiego.W swojej kategorii wiekowej klas IV-VIII zdobyła tytuł Laureata .
Nagrody wręczała Pani Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska.


PODZIĘKOWANIA DLA SZKOŁY

Szanowni Państwo,

w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu”.W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz.11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem.
Państwa zaangażowania.W imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego,miejsca, regionu czy społeczności.
Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

Dyplom – Szkoła do hymnu

Dyplom – Szkoła pamięta 


Dzień Niepodległości w szkole

W dniu 8 listopada klasa VII wraz z wychowawcą panią Magdaleną Zaleską- Paszkowską przygotowała uroczysty apel dla uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Podczas uroczystości o godzinie 11.11 uczniowie odśpiewali wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego biorąc udział w akcji
„Niepodległa do hymnu”
W montażu słowno-muzycznym przedstawiono drogę do wolności.

 

 


,, Apfelfest ” – Święto Jabłka.  

31.10.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza odbyło się Święto Jabłka –
  ,, Apfelfest”, które zorganizowała Pani Agata Graf – nauczyciel języka niemieckiego . Uczniowie mieli możliwość poznania wartości odżywczych jabłka. A jest ich mnóstwo. Anglicy mawiają: zjedz jedno jabłko dziennie, a lekarz nie będzie ci wcale potrzebny. Nasi dietetycy zalecają zjedzenie przynajmniej dwóch jabłek w ciągu dnia – rano dla urody,
a wieczorem dla dobrego zdrowia. Poza tym zawierają witaminę C, B1, E  proteiny, chronią przed zawałem , pobudzają do myślenia, są symbolem bogactwa, płodności i szczęścia. Młodzież uczestniczyła w różnych konkurencjach, m.in. zjedzenie jabłka zawieszonego na sznurku, obieranie jabłek, rozwiązanie krzyżówki, łowienie rybek. Na pięknie  udekorowanym stoisku można było skosztować przepysznej szarlotki, jabłek oraz  wypić sok jabłkowy. Uczniowie wykonali prace plastyczne, które zachwyciły społeczność szkolną.  

      Pamiętajmy ! Jabłko daje moc!  Jedzmy polskie jabłka. Na zdrowie!


W RAMACH AKCJI SZKOŁA PAMIĘTA UCZNIOWIE KLASY V WRAZ
Z WYCHOWAWCZYNIĄ  PANIĄ ANNĄ NAJMAN ODWIEDZILI MIEJSCE PAMIĘCI I UPORZĄDKOWALI BEZIMIENNE I OPUSZCZONE GROBY.

,, Szkoła Pamięta”

Udział w akcji pod Patronatem Ministra Edukacji    Narodowej

         Są dni , kiedy ludzie   radują się  w pełni  szczęścia i uniesień. Ale przychodzą też takie inne  – pełne zadumy i smutku. Tym dniem jest   1 Listopada.   Przychodzimy   na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy ,wspominamy ,  tęsknimy i… odchodzimy.  Życie ma dla Nas gotowy scenariusz-  swój początek   i swój konie Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać !

    Dlatego uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzosowie mają w pamięci szczególną osobę, związaną z historią Naszej Małej Ojczyzny. Od wielu lat opiekują się grobem Św.P. Kazimierza Krzemińskiego – pierwszego , po II wojnie światowej  Kierownika Szkoły Podstawowej            we Wrzosowie, który zginął tragicznie ,   ( został zastrzelony)  . Mieszkańcy Wrzosowa i okolic –   byli uczniowie powojennej szkoły, pamiętają to tragiczne wydarzenie.  

     30 listopada 2019 r. młodzież z klasy 8 pod opieką Pani Agaty Graf uporządkowali grób Św. P. Kazimierza Krzemińskiego , który spoczywa    na cmentarzu w Białogardzie.  Przy zapalonych zniczach zgłębili tę tragiczną historię. W oczach tych młodych ludzi widać było wrażliwość na potrzebę pielęgnowania pamięci   o ludziach , którzy związani są z historią naszego regionu.  

                Ta pamięć trwa i trwać będzie!


KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Od 14 do 21 października w naszej szkole odbywały się konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.
Uczestnictwo dzieci było dobrowolne, każdy mógł wziąć udział na etapie szkolnym. 
Do etapu rejonowego kwalifikowały się osoby z najlepszymi wynikami, które uzyskały minimum 30% możliwych punktów.
Najlepsi konkursowicze to:
Julia Kamińska klasa VI, Bianka Bednarska kl. VI – biologia
Jakub Kuśmirek klasa VIII, Zuzanna Naszydłowska kl. VIII – geografia
Zuzanna Widawska kl. VIII – język polski


Nadszedł czas, aby pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, nastąpiło to 16 października 2019
Pasowania  dokonał pan dyrektor szkoły Waldemar Pankiewicz
w obecności rodziców,  starszych uczniów i wychowawców.
ŻYCZYMY SAMYCH SUKCESÓW!

 


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
14 października 2019

Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia święta Edukacji Narodowej przygotowała klasa V naszej szkoły pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Najman. W przedstawieniu znalazły się wesołe scenki z życia uczniów i nauczycieli oraz szkolna Familiada.
Było dużo uśmiechu, czyli to co najważniejsze…


XXI MEMORIAŁ MICHAŁA BARTY DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ ODBYŁ SIĘ W DNIU 24 WRZEŚNIA 2019 ROKU NA STADIONIE LEKKOATLETYCZNYM PRZY LO IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA
Najlepsze miejsca dla naszej szkoły wywalczyli:
Jakub Krawczyk w konkursie rzutu piłeczką palantową – III
Maciej Surdyk w biegu na 60 m- IV
Amelia Banasiak w biegu na 60 m – IV 

Zawody odbyły się przy pięknej pogodzie, na okazałym obiekcie co sprzyjało osiąganiu dobrych wyników.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

 


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO WE WRZOSOWIE
2019/2020

Dnia 2 września 2019 roku o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej został uroczyście otwarty nowy rok szkolny 2019/2020.
Podczas apelu obecny był Pan wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk, rodzice, pracownicy szkoły no i uczniowie.
Wszystkim życzymy wielu sukcesów i nie tylko na szkolnej arenie!