im. Ignacego Łukasiewicza we Wrzosowie

Aktualności

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W SZKOLE

21 Marca w naszej szkole przybrał barwy wiosenne, głównie dzięki dzieciom z klas młodszych i oddziałów przedszkolnych.
Rozpoczęliśmy pokazem mody wiosennej w wykonaniu uczniów najmłodszych. Następnie odbyły się tańce w sali gimnastycznej. Po godzinie 10.00 pojawiła się możliwość zjedzenia grillowanej kiełbaski, rozegrać mecz w piłkę siatkową oraz pobiegać za piłką na boisku Orlik. Kto jeszcze nie poczuł wiosny mógł uczestniczyć w projekcji filmu lub stworzyć własny plakat.
Całość podsumował wiosenny przemarsz chodnikami Wrzosowa. Pogoda i humor dopisały.
GALERIA


POWIATOWE DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
USTRONIE MORSKIE 2019
W dniu 20 marca, nieco wcześniej niż każdego roku w nadmorskim parku Ustronia Morskiego odbyły się biegi przełajowe w poszczególnych kategoriach wiekowych na dystansach od 1000 do 2000 m. W kategorii najmłodszych dziewcząt szkół podstawowych III miejsce zajęła Bianka Bednarska.
W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z całego powiatu.

 


DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA 

Dzień 18 marca w naszej szkole toczył się pod znakiem Św. Patryka, który przygotowali uczniowie klasy VI wraz
z wychowawczynią, nauczycielką języka angielskiego panią Magdaleną Zaleską-Paszkowską.
Uczniowie pięknie się przygotowali prezentując zielone barwy, rozdane zostały nagrody za udział w konkursach związanych z nauką języka angielskiego.


OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu 10 marca odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Bianka Bednarska klasa V , Julia Kamińska, Dawid Najman klasa VI oraz Krystian Burawski-III klasa gimnazjum reprezentowali naszą placówkę na turnieju.

W grupie Szkół Podstawowych zdobyliśmy trzy pierwsze miejsca:

1.miejsce Julia Kamińska-klasa V

2.miejsce Dawid Najman-klasa VI

3.miejsce Bianka Bednarska-klasa V

W grupie Gimnazjalnej uczeń Krystian Burawski otrzymał wyróżnienie za udział. Nagrodą za zdobycie trzech pierwszych miejsc były bony pieniężne. Gratulujemy naszym uczniom zwycięstwa

W eliminacjach powiatowych, które odbędą się 30 marca 2019r Naszą Szkołę reprezentować będzie uczennica klasy piątej Julia Kamińska.


8 MARCA  SAMORZĄD UCZNIOWSKI PRZYGOTOWAŁ I PRZEPROWADZIŁ POKAZ MODY, PODCZAS KTÓREGO ZAPREZENTOWANO TRENDY  ZAZNACZAJĄCE  SIĘ OBECNIE W ŚWIECIE MODY.
POKAZ PROWADZIŁY OLA I OLIWIA.
KOBIETY PRACUJĄCE  W NASZEJ SZKOLE OTRZYMAŁY DROBNE UPOMINKI WRAZ Z ŻYCZENIAMI.
WSZYSCY BARDZO DOBRZE SIĘ BAWILI!


ZAGRALIŚMY W FINALE MISTRZOSTW POWIATU
W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW W RAMACH
IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2018/2019
Mamy srebrny medal!

Zawody odbyły się w kołobrzeskiej hali Milenium gdzie pokonaliśmy drużynę  SP Rymań, SP nr 7 Kołobrzeg i ulegliśmy faworytowi zawodów SP nr 1 z Kołobrzegu.
BYŁO CIEKAWIE!


” Walentynki na czerwono”

Samorząd Uczniowski dnia 14.02.2019r. ogłosił wyniki zabawy szkolnej pt.  „W Walentynki na czerwono”. Tytuł ” Walentynkowej Klasy”  czyli 100% przebranych uczniów wraz z wychowawcą  otrzymały:
5 -latki, 6-latki, klasa I, klasa II.
Wśród pozostałych klas na wyróżnienie zasługuje klasa IV ( 16 uczniów wzięło udział w zabawie, klasa V- 12 uczniów oraz klasa VIII – 10 uczniów).
Klasa VIII wraz z wychowawcą zorganizowała  ” Walentynkowy Kiermasz” oraz wprowadziła społeczność szkolną  w klimat muzycznego „ABC o Miłości” prezentując ulubione piosenki naszych uczniów. Dzień Świętego Walentego na nowo ożywił w nas wzajemne gesty życzliwości, dobroci, uśmiechu i dobrej zabawy. Odbyła się również ” Walentynkowa Dyskoteka”.

W DNIU 14 LUTEGO ODBYŁY SIĘ ELIMINACJE POWIATOWEGO TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 

SALA OPP KOŁOBRZEG

Reprezentacja chłopców z naszej szkoły wywalczyła awans do Finału Powiatowego. Pokonaliśmy zespół z Gościna, Szkoły Podstawowej nr. 5 z Kołobrzegu i ulegliśmy Szkole nr.1 z Kołobrzegu.


SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK 24 STYCZNIA 2019

Uczniowie naszej szkoły dnia 24.01.2019r wzięli udział w Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Soliści zaprezentowali najpiękniejsze kolęd i pastorałki o narodzinach Bożej Dzieciny.Ocenie Jury podlegał: dykcja, poczucie rytmu, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. Jury konkursowe w składzie Pani Ewa Lipska, Pani Agnieszka Szydłowska- Andrzejewska oraz Pani Marta Minkiewicz przyznały nagrody  w następujących kategoriach:
– Kategoria  ” Przedszkolaki”
 I Miejsce – Maria Pluta oraz Michalina Bijata
II Miejsce – Wojciech Śmielewski
III Miejsce- Laura Sobczyk
– Kategoria  „I- III” 
I Miejsce  – Wiktoria Idzik
II Miejsce – Zuzanna Rudnicka
III Miejsce- Magdalena Zawadzka
– Kategoria „IV- VIII”
 I Miejsce- Magdalena Seretna
II Miejsce – Zuzanna Kabała
III Miejsce – Paulina Burawska
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody przygotowane przez Pania Małgorzatę Pluta i Annę Najman
IDĄ KOLĘDNICY
W dniach 17-18. 01.2019 r. uczniowie klasy IV  zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie  w  sali teatralnej RCKu Kołobrzeg.  Klasa wzięła udział w XIV Regionalnym Przeglądzie Jasełek pt. ” Idą Kolędnicy”.  Gra przed prawdziwą publicznością dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń naszym początkującym aktorem. Montaż muzyczno- multimedialny zaprezentował Krystian Burawski, zdjęcia wykonał Michał Wójcik- uczniowie klasy III Gimnazjum. Opowieść o Bożym Narodzeniu przygotowała pani Anna Najman i pani Agnieszka Szydłowska-Andrzejewska. Otrzymaliśmy wyróżnienie. Więcej zdjęć…..

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY

W dniu 16 stycznia w naszej szkole odbyło się głosowanie uczniów, które miało na celu wyłonienie Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunów.
Wyniki są następujące:
Przewodnicząca – Aleksandra Łysoń
Zastępca – Oliwia Szumska
Sekretarz – Mateusz Kozyra
Członkowie: Bianka Bednarska i Kinga Nieznańska
Opiekunowie: Piotr Jakubowski i Anna Najman

 


IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

Dnia 10 stycznia 2019 roku w Dźwirzynie odbyły się zawody chłopców w piłkę ręczną. Eliminacje podzielone zostały na 4 grupy po 4 zespoły w każdej, do jednej z nich trafiliśmy z drużynami z: SP 8 KOŁOBRZEG ,SP USTRONIE MORSKIE, SP DRZONOWO. Po dość wyrównanej rywalizacji zajęliśmy II miejsce w grupie ulegając zespołowi
z Drzonowa.

Gratulujemy zwycięzcą.

 

 


KOŁO EKOLOGICZNE

Klasa IV na zajęciach Koła Ekologicznego wykonała lapbooki. Uczniowie wyszukiwali ciekawostki, zdjęcia, opisy zwierząt, roślin i różnych środowisk przyrodniczych. Wykonali kolorowe książeczki, kieszonki I umieścili w nich informacje.


JASEŁKA – ŚWIĘTA TUŻ TUŻ…..
21 Grudnia pani Anna Najman wraz z dziećmi z klasy IV przygotowała spektakl słowno-muzyczny przybliżający nam atmosferą nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Obecni byli rodzice, dziadkowie, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.
Wszystko to można zobaczyć...tutaj.


MISTRZOSTWA POWIATU W MINI SIATKÓWCE CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT W RAMACH IGRZYSK DZIECI ODBYŁY SIĘ 20 GRUDNIA W SALI GIMNASTYCZNEJ OGNISKA PRACY POZASZKOLNEJ W KOŁOBRZEGU.
BYŁA TAM NASZA REPREZENTACJA CHŁOPCÓW KTÓRA WYWALCZYŁA II MIEJSCE ULEGAJĄC REPREZENTACJI SP 6 KOŁOBRZEG

 

 


MIKOŁAJKOWE SUMO

DNIA 13 GRUDNIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 W BIAŁOGARDZIE ODBYŁ SIĘ X MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SUMO O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY W KTÓRYM UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY WZIĘLI UDZIAŁ.
KLAUDIA SURDYK WYWALCZYŁA II MIEJSCE  W SWOJEJ KATEGORII
AMELIA BANASIAK II MIEJSCE
BIANKA BEDNARSKA IV MIEJSCE
NIKOLA DOPART IV MIEJSCE
POZOSTALI ZAWODNICY RÓWNIEŻ GODNIE ZAPREZENTOWALI SWOJE UMIEJĘTNOŚCI: KRZYSZTOF LALUSZKA, MIKOŁAJ JĄCZKOWSKI, DOMINIK GRACKA, JULIA KAMIŃSKA, NIKOLA DASSOW,EMILIA NIEZGODA. Więcej zdjęć…..

                                               


Akcja „Szlachetna Paczka”

         Z inicjatywy uczennic klasy V – Bianki Bednarskiej i Julii Kamińskiej nasza szkoła wzięła udział
w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Spośród grona osób oczekujących na wsparcie uczennice wybrały Panią Marię z Białogardu ( 86 lat), której na co dzień brakuje środków finansowych na podstawowe potrzeby.  Na apel Bianki i Julii odpowiedzieli uczniowie naszej szkoły, przynosząc swój dar serca w postaci żywności trwałej i środków czystości. Łącznie zebraliśmy 120 kg żywności. Dodatkowo akcja została wsparta o działania lokalne. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu ze strony Rodziców została przeprowadzona zbiórka pieniędzy potrzebnych za zakup 1 tony węgla dla Pani Marii. Specjalnie zaprojektowaną puszkę „Szlachetnej Paczki” wykonał Pan Marek Bednarski.
Mieszkańcy Gminy Dygowo finansowo wsparli naszą akcję min. dzięki zaangażowaniu Pani Moniki Kamińskiej.

     W akcję czynnie włączyła się również społeczność parafii Wrzosowo, gdzie po mszach  odbyła się zbiórka pieniędzy. Dzięki ofiarności, współpracy i zaangażowaniu uczniów, Rodziców, Szkoły i społeczności lokalnej zebraliśmy 1837,00 zł.

    Paczki oraz kwotę pieniężną przekazała do Oddziału Wolontariatu Akcji „ Szlachetna Paczka” w Białogardzie Pani Barbara Bednarska.
Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie


IV POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI W JĘZYKU NIEMIECKIM I ANGIELSKIM

   7 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 6  im.  Janusza Korczaka  w Kołobrzegu  odbył się   IV Powiatowy Konkurs Recytatorski poezji/prozy w języku angielskim i niemieckim.
 Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 5 :

  1. Bianka Bednarska
  2. Amelia Banasiak
  3. Julia Kamińska
  4. Natalia Kowalczyk

Bianka Bednarska zajęła 2 miejsce w Konkursie Recytatorskim poezji  w języku niemieckim. Wierszem Evy –Marii Hermann pt. ,, Weihnacht! Weihnacht!” zachwyciła Komisję Konkursową.
Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe , uczestnicy i opiekunowie  ( Pani Agata Graf nauczyciel języka niemieckiego oraz  Pani Magdalena Zalewska – Paszkowska), pamiątkowe dyplomy i podziękowania.


UCZESTNICZYLIŚMY W MISTRZOSTWACH GMINY DYGOWO W MINI PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
I CHŁOPCÓW, KTÓRE ODBYŁY SIĘ  W DNIU 28 LISTOPADA.
DO TURNIEJU PRZYSTĄPIŁY TAKŻE SZKOŁY Z CZERNINA I DYGOWA.
PO BARDZO DOBRYM WYSTĘPIE CHŁOPCÓW ZAJĘLIŚMY II MIEJSCE, DZIEWCZĘTOM SIĘ NIE POWIODŁO, JEDNAK W DALSZY CIĄGU UCZYMY SIĘ I BAWIMY WYSTĘPUJĄC W ZAWODACH SPORTOWYCH

 


100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ
Wszystko rozpoczęło się o godzinie 11.11 w dniu 9 listopada 2018 wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego przy asyście pocztu sztandarowego szkoły. Następnie pieśń patriotyczną zaprezentowali uczniowie klasy IV, a po nich wystąpili najmłodsi uczniowie prezentujący się w barwach narodowych. To trzeba zobaczyć….


Kolejna edycja rozgrywek piłki nożnej o Puchar Tymbarku odbyła się 7 listopada na boisku Orlik w Budzistowie
w kategorii chłopców U-12 mieliśmy swoich reprezentantów, w finale powiatowym. W zawodach uczestniczyło 8 reprezentacji, a awans do dalszych rozgrywek uzyskała tylko jedna drużyna. Zajęliśmy III miejsce w swojej grupie pokonując SP 4 Kołobrzeg II i doznając porażki z SP 4 Kołobrzeg I, pokonała nas reprezentacja z Czernina.
Dopisała pogoda i wspaniała atmosfera turnieju.

 


„Kochamy Cię, Janie Pawle II”

Dnia 26 października obchodziliśmy „Dzień Papieski” w naszej szkole. Uczniowie klasy VI zaprezentowali część artystyczną. Prezentację multimedialną przygotowała uczennica Maria Kamińska.
Wspólnie zaśpiewaliśmy ulubione pieśni Jana Pawła II. W ramach Dnia Papieskiego odbyła się akcja „Klasa Papieska” czyli ubierz się w kolory flagi papieskiej. Wszystkie klasy chętnie włączyły się do zabawy.
Wygrały dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klasy II.
Całość prowadziła pani Anna Najman oraz pani Magdalena Zaleska-Paszkowska.

 


WYMIANA MŁODZIEŻY POLSKO-NIEMIECKIEJ

         Jak co roku  uczniowie Publicznej  Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza  we Wrzosowie  –   19 uczniów z klasy VIII Szkoły Podstawowej ,  klasy  III Gimnazjum oraz 2 opiekunów – Pani Agata Graf – nauczyciel języka niemieckiego, Pani Anna Każmierczak – Zielińska – pedagog szkolny  ,  gościli w zaprzyjaźnionej szkole   w Nemczech , w Cambs  – Regionale Schule ,, Schule am  Mühlenberg”. Spotkanie  odbyło  się          w dniach 24-28.09.2018 r. , w ramach wymiany młodzieży polsko – niemieckiej. Projekt został dofinansowany przez PNWM Pomerania Szczecin.
Sprawozdanie z wymiany młodzieży

 


Mistrzostwa Powiatu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbywały się w dniu 24 października w Szkole Podstawowej w Drzonowie. W zawodach wzięło udział 10 drużyn. Wrzosowo trafiło do grupy z SP Gościno oraz
SP nr 5 z Kołobrzegu. Wygraliśmy ze szkołą z Kołobrzegu i zremisowaliśmy z Gościnem, jednak w walce o finałową trójkę w rzutach karnych ulegliśmy drużynie z Gościna ostatecznie zajmując miejsce czwarte. Zawody rozgrywane były w przyjaznej atmosferze drużyny prezentowały wyrównany poziom, najlepsi okazali się gospodarze.
Do podium brakło odrobinę szczęścia.


Mistrzostwa gminy Dygowo w unihokeju dziewcząt i chłopców do lat 12 odbyły się w szkole podstawowej w Dygowie.
Rywalizowały trzy szkoły. Pierwszy mecz rozegraliśmy z chłopcami z Czernina, po zaciętej walce, niestety ulegliśmy przeciwnikom 2 do 3. Późniejszy mecz z gospodarzami był już o pietruszkę. Do dalszych gier awansowali reprezentanci z SP Czernin. Występ dziewcząt pozostawimy bez komentarza, na pewno nie należał do udanych.
Życzymy powodzenia drużynie, która będzie reprezentowała gminę w rozgrywkach powiatowych.

 


DNIA 15 PAŹDZIERNIKA W NASZEJ SZKOLE OBCHODZILIŚMY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
UROCZYSTY APEL PRZYGOTOWAŁA PANI WIOLETTA BURTOWY WRAZ ZE SWOIMI PODOPIECZNYMI
Z KLASY V. W PROGRAMIE ZNALAZŁY SIĘ ULUBIONE PIOSENKI NAUCZYCIELI, HISTORYJKI Z ŻYCIA SZKOŁY I WIELE INNYCH ATRAKCJI.

 


Kolejny Turniej Piłki Nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej naszego powiatu rozegrany został w Kołobrzegu na odnowionym euro boisku. W naszej grupie znalazły się drużyny: SP 3 Kołobrzeg, Gimnazjum nr 2 z Kołobrzegu oraz SP Drzonowo. Pokonaliśmy SP 3 Kołobrzeg 3:1 i ulegliśmy pozostałym drużynom 1:2 co w konsekwencji ustawiło nas na 3 miejscu w grupie, które nie premiowało do finału.
Zabrakło trochę szczęścia i kondycji. Turniej stał na dobrym poziomie i przebiegał w przyjaznej atmosferze.


14 UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ WE WRZOSOWIE PRZYJĘŁO PASOWANIE NA UCZNIA Z RĄK PANA DYREKTORA WALDEMARA PANKIEWICZA. WYCHOWAWCĄ KLASY PIERWSZEJ JEST PANI HALINA GŁAWDZIN, KTÓRA WRAZ Z UCZNIAMI KLAS STARSZYCH PRZYGOTOWAŁA UROCZYSTY APEL OKOLICZNOŚCIOWY. PIERWSZOKLASISTÓW WSPIERALI PRZYBYLI RODZICE I DZIADKOWIE.

 


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 ODBYŁO SIĘ DNIA 3 WRZEŚNIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ WE WRZOSOWIE. PODCZAS UROCZYSTOŚCI OBECNY BYŁ PAN WÓJT GMINY DYGOWO GRZEGORZ STARCZYK, RODZICE, PRACOWNICY SZKOŁY ORAZ UCZNIOWIE Z KTÓRYCH CZĘŚĆ PIERWSZY RAZ SIĄDZIE W SZKOLNEJ ŁAWCE.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DUŻO SUKCESÓW!