im. Ignacego Łukasiewicza we Wrzosowie

ROK SZKOLNY 2020/2021


ANDRZEJKI W GRUPIE 5 I 6 – LATKÓW

3O Listopada odbyły się magiczne Andrzejki w grupie 5 i 6-latków. Za sprawą wróżb próbowaliśmy odkryć naszą  przyszłość . Magiczne postacie pojawiające się od rana w naszych salach od rana tryskały dobrym humorem, dlatego nasza zabawa andrzejkowa była bardzo udana. Oprócz andrzejkowych czarów nie zabrakło również innych rozrywek takich jak np. zabawy z balonami, czy też tańce.
Na zakończenie wszyscy spotkali się przy stole ze smakołykami.
przygotowały:
mgr  Marta Liberacka-Sobczyk, mgr Aleksandra Klechowicz


PIERWSZE WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ON-LINE

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się w formie zdalnej. Do głosowania uprawnieni byli uczniowie klas IV-VIII. Frekwencja wyniosła 96%.
Wyniki:

  1. Dawid Najman 27 głosów –   przweodniczący
  2. Maciej Falgowski 22 głosy –  wiceprzewodniczący
  3. Julia Kamińska 17 głosłw.
  4. Kornelia Sękowska 17 głosów
  5. Kajetan Dopart 16 głosów

Wśród kandydatów na Opiekuna Samorządu Uczniowskiego najwięcej głosów uzyskali: pani Anna Najman i pan Piotr Jakubowski


SZKOŁA DO HYMNU
Dziś dzieci z naszej szkoły wzięły udział w akcji „Szkoła do Hymnu”, której organizatorem jest Ministerstwo Edukacji i Nauki. O symbolicznej godzinie 11:11 dzieci z grup przedszkolnych 3 i 4 – latków, 5- latków oraz 6-latków odśpiewały uroczyście „Mazurka Dąbrowskiego”. Pomimo trudnych warunków czasu epidemii w trakcie nauki zdalnej w akcji wzięły udział także dzieci z klas 1 i 2.

 


ZIELNIK 5-LATKÓW

                Jesień sprzyja w przedszkolu zajęciom przyrodniczym. Dzieci z pomocą rodziców
i pani wykonały zielnik drzew liściastych.  Znajdują się w nim okazy, które możemy spotkać
w najbliższym otoczeniu. Bardzo dziękuję rodzicom za współpracę. Dokończony projekt  już zdobi naszą salę. Dzieci mogą w każdej chwili oglądać swoje dzieła, a wcześniej omówiliśmy każdy gatunek z drzew.  Po drodze było wiele zajęć przyrodniczych na temat owoców, warzyw, grzybów i zwierząt.  Przedszkolaki wykonywały wiele prac plastycznych doskonaląc technikę wycinania i sprawność manualną.

mgr Marta Liberacka-Sobczyk


14 PAŹDZIERNIKA DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy VI przygotowali w ramach  lekcji wychowawczej niespodzianki dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Były to zawieszki na drzwi informujące jakie skojarzenia towarzyszą nam, kiedy wchodzimy  do naszych sal lekcyjnych i gabinetów. Największym uśmiechem uczniowskim obdarzyliśmy gabinet Pana Dyrektora-  Strefa: Zagrożenia i Drugiej Szansy… oraz Sekretariatu – Strefa: Koncertu Życzeń. Wśród nauczycieli najbardziej zabawne okazały się Strefa Geograficznych Odlotów i Podróży oraz Strefa Wdechu i Oddechu. Nie zabrakło tez strefy dla naszych Kochanych Pań, które na co dzień dbają o czystość i i higienę naszej szkoły, czyli Strefa Błysku i Połysku.  Życzenia oraz symboliczny cukierek wprowadził Wszystkich w dobry nastrój.
Wszystkiego najlepszego i przede wszystkim zdrowia dla naszych Kochanych Nauczycieli i Pracowników Szkoły.

 


MINĄŁ PIERWSZY MIESIĄC NAUKI W SZKOLE W REŻIMIE SANITARNYM
Mimo narastającej liczby stwierdzonych przypadków zakażeń korona wirusem  w kraju, nasza szkoła funkcjonuje dobrze. Uczniowie już przyzwyczaili się do wprowadzonych obostrzeń. Brakuje nieco okolicznościowych spotkań, przedstawień, które zawsze umilały czas spędzony w szkole.


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE 5 – LATKÓW

W tym szczególnym dniu 5- latków czekało krótkie wirtualne spotkanie z klaunem Chipsem, który złożył wesołe życzenia. Następnie dzieci podzielone na kolorowe drużyny miały do wykonania wiele zadań kształtujących m. in spostrzegawczość, percepcję wzrokową i wzorowo-ruchową. Dzięki współdziałaniu drużynowym dzieci tworzą między sobą więzi
i uczą się wzajemnej pomocy. Tym razem rywalizacji nie było, bo każdy przedszkolak został zwycięzcą. Czekał na nich również słodki poczęstunek, foto-budka z wesołymi rekwizytami, a na koniec dyskoteka.

mgr Marta Liberacka-Sobczyk


BEZPIECZNI NA DRODZE

Początkowe tygodnie września zawsze kojarzą się z przybliżeniem dzieciom przepisów związanych z ruchem drogowym.  Umiejętności i nawyki, a także rozpoczęcie edukacji komunikacyjno-drogowej w przedszkolu są kształtowane od najmłodszych lat w celu wyrabiania pożądanych postaw dotyczących bezpieczeństwa. 5 latki najpierw w naszej Sali ćwiczyły sposób przechodzenia przez jezdnię, aby wykazać się tą umiejętnością podczas spaceru. Dzieciom również sprawiła radość zabawa w ruch drogowy, gdzie na chwilę poczuły się jak prawdziwy policjant i dowiedziały się, że kierowanie ruchem to nie taka prosta sprawa, kierujący autem czy pieszy nie zawsze jest posłuszny! Dzieci wykonały kilka prac plastycznych i wiele ćwiczeń związanych z tą tematyką.

mgr Marta Liberacka-Sobczyk


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Pierwszego września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.
Inauguracja odbyła się inaczej niż w poprzednich latach z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa.
Przedszkolaki 3 – 4 latki wraz z rodzicami spotkali się z nauczycielkami przy budynku przedszkolnym, 5 – 6 latki oraz uczniowie klasy pierwszej wraz z rodzicami powitanie ze szkołą rozpoczęli na boisku szkolnym.
Uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej spotkali się wychowawcami w swoich klasach o godzinie 8.00.
Pozostali uczniowie rozpoczęli rok szkolny w w swoich klasach o godzinie 10.00.
Mamy nadzieję, że nauczanie w formie stacjonarnej nie zostanie zaburzone.
Wszystkim uczniom życzymy samych ocen celujących! Powodzenia!